Erzurumlular protokolü iftarda bir araya getirdi

Kocaeli Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı yönetimi kent protokolünü verilen iftar programında ağırladı. Ahmet Önal başkanlığındaki vakıf yönetiminin ev sahipliğini üstlendiği iftar daveti Körfez Tütünçiftlik Sahilinde bulunan Nazende Restoran’da düzenlendi. Vakfın kurucu başkanı Azmi Cihat Hatipoğlu, Vakıf Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Zekeriya Tiryaki, Mütevelli Heyeti Başkanı Nurettin Tezel ve vakıf kurucuları ile birlikte iftar daveti il protokolünü ve Erzurumluları buluşturdu.

 

GENİŞ KATILIM OLDU

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Erzurumlu olan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş, BBP İl Başkanı Remzi Kaya’nın dazaralarında olduğu çok sayıda davetli, Erzurum derneklerinin başkan ve yöneticileri iftarın konukları arasındaydı.

 

ÇALIŞMALARI ANLATTI

Buluşmada oruçların açılmasından önce İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş tarafından dua yaptırıldı. Daha sonra ise okunan ezanların ardından iftarlar yapıldı. Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal, “Vakıf yönetimi olarak bu Ramazan ayını yine çeşitli özel çalışmalarımızla geçirdik, geçiriyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olduk. Yine çok sayıda çocuğumuzu bayram gelmeden giydirdik ve sevindirdik. İnşallah bu yöndeki çalışmalarımız sürecek.” dedi.

 

HEP YANIMIZDA OLDUNUZ

Başkan Söğüt ve Rektör Hülagü’nün selamlama konuşmalarının ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın konuştu, Büyükakın, “Bugüne kadar Erzurumlular hep bizim yanımızda yer aldı, biz de son nefesimize kadar Kocaeli’mizin ve ülkemizin tamamını kucaklamaya Erzurumlu kardeşlerimizle birlikte yol yürümeye, hep birlikte taş üstüne taş koymaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.  

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/9959019/erzurumlular-protokolu-iftarda-bir-araya-getirdi