Güngör, KSMMMO’ya aday!

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) olağan genel kurulu 14-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Mevcut Başkan Mustafa Taşpınar’ın yeniden aday olmadığı seçimde, Etkin Grup’un başkan adayı Tülin Keçeci Güngör olacak. Güngör Antikkapı Restoran’da düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını resmen ilan etti. Toplantıya; mevcut Başkan Mustafa Taşpınar, İstanbul SMMMO Başkanı Yücel Akdemir, KSMMO Başkan Yardımcısı Barış Koçak, CHP İl Saymanı İsmet Şirin, Kızılay Derince Şube Başkanı da olan mali müşavir Hasan Mola katıldı.

“TÜLİN’İN ADAYLIĞI ÖNEMLİ”

Toplantıda ilk olarak konuşan İstanbul SMMMO Başkanı Yücel Akdemir, Tülin Keçeci Güngör’e başarılar diledi. Güngör ile yaklaşık 25 yıldır yol arkadaşı olduklarını belirten Akdemir, “Ona sürpriz olsun diye geldim. Kendisini tebrik ediyorum. Nerede bir meslek sorunu varsa hep orada gördüm. Tülin’in başkan adayı olması Türkiye için de önemli. Maalesef biz kadınlarımıza sahip çıkamıyoruz. Böyle bir ortamda bir kadın arkadaşımızın Kocaeli gibi bir büyük şehirde aday olmasını önemsiyorum” dedi.

“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Mevcut Başkan Mustafa Taşpınar ise Etkin Grup olarak mayıs ayındaki seçimleri mutlaka kazanacaklarını söyledi. Taşpınar konuşmasında, “İnşallah görevimi Tülin Hanım’a devredeceğim. Gözüm arkada olmayacak. Birlikte kazanacağız” açıklamasında bulundu. Son olarak adaylık konuşmasını gerçekleştiren Tülay Keçeci Güngör ise kendisini tanıttıktan sonra 33 yıldır içinde olduğunu söylediği odanın kendisi için büyük bir aile anlamına geldiğini söyledi.

“BU MESLEKTEN KAZANIYORUZ”

Mali müşavirlikte 33 yılı geride bıraktığını kaydeden Güngör, adaylık açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “1992 yılından bu yana aktif ve etkin olarak odamızda görevler üstlendim. 2019 yılından bu yana oda sekreterliğini yürüttüm. Ayrıca Kocaeli Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği’nin başkanıyım. Bizler ailemizin geçimini bu meslekten sağlıyoruz. Meslektaşımızın refahını yükseltebilmek için ortak paydamız olan meslek menfaati her zaman bizim önceliğimizdir.

GEREKÇELERİNİ ANLATTI!

Gerek meslek, gerekse yöneticilikte büyük deneyim ve dostluklar biriktirdim. Mesleki ve örgütsel tecrübemle üstlendiğim görevlerimin oluşturduğu bilgi birikimimle hem mesleğin içinde hem de meslektaşlarımızın arasında olduğumdan odamızın ihtiyaçları ve mesleğimizin sorunlarını biliyorum. Sorunlarımızı çözüm temelli, ortak akıl ile çözmek isteyen, mesleğimizin bana verdiği sorumlulukları bilen, kurumsal düşünen, dinleyen, ötekileştirmeyip birleştiren, açık fikirli, adalet, tarafsızlık, dürüstlük, şeffaflık ve katılımcılığı esas alan bir yönetim anlayışını hâkim kılmak için aday oldum.

“MESLEĞİMİZİ DAHA İLERİ SEVİYEYE TAŞIYACAĞIM”

Üyelerimizin sosyal haklarını korumalı, kültürel ve sosyal etkinlikleri ile sanatsal faaliyetleri desteklemeliyiz. Odamızı daha huzurlu hale getirip, aidiyet kültürünü oluşturmak, oda üyelerinin ortak menfaatlerinin korunmasına özen göstererek üyelere daha verimli ve pratik eğitimlerle destek vermek, tüm komisyon ve kurulları daha verimli üreten bir yapıya kavuşturmak, odamızı ve mesleğimizi daha ileri seviyelere ulaşması sağlamak amacı ile aday oldum.

“MESLEKİ İTİBARIMIZI YENİDEN SAĞLAYACAĞIZ”

Mesleğimizi anlaşılır bir şekilde doğru tanıtmanın, hizmetlerin doğru anlatılmasının ve sürdürülebilir olmasının önemli olduğunu düşünüyorum. İş dünyası ile ilişkileri geliştirmek ve ülke ekonomisine değer katan meslek birlikteliğini kurarak, paydaş ve kurumlarla olan işbirliğini geliştirmek de öncelikli hedeflerim arasında yer alacaktır. Meslektaşlar arasındaki ilişkileri güçlendirerek, kuvvetli dostluk ve arkadaşlık bağları kurarak ortak projelerde beraber olmak için, Avrupa Birliği standartlarına uygun bir yapılanma ile bütün kurumlarda ve paydaşlarımızın nezdinde hak ettiğimiz ‘mesleki itibarımızı’ bulmak için, Nispi Temsil Seçim Sistemine rağmen meslektaşlarımızın yönetim kurulumuzu bir kez daha küçük gruplara ayırmayacağına olan inancım ile odamızı yönetmeye talibim.

ÜYELERDEN DESTEK İSTEDİ

A. Einstein’ın söylediği ‘Dünden öğrenin, bugün için yaşayın, yarın için ümit edin’ cümlelerine ilave olarak şunu söylüyorum… Biz inanıyoruz, tecrübeliyiz, samimiyiz, kararlıyız ve hayal ediyoruz. Sizlerin desteğiyle birlikte kazanacağız. Odamız kazanacak, mesleğimiz kazanacak, birlikte kazanacağız. Bu yolda başarılı olmak için, desteklerinizi bekliyorum”.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/9445657/gungor-ksmmmoya-aday