Büyükakın’dan CHP’ye tarihi cevap: “Yıldızlı önce kendi partisi ile hesaplaşsın!”

SÖZLERİ ÇARPITMIŞTI!

Konu hakkında Yıldızlı’nın amacının malum olduğunu belirten Büyükakın, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği ve vizyonuyla memleketimiz kalkınıyor. Hem bölgesinde, hem de yakın ve uzak coğrafyasında oyun kurmaya, kurulan oyunları da bozmaya başladı. 2023’te yüz yıllık hesaplaşma olacak. İşte o hesaplaşmada Cumhurbaşkanımızın yanında yer alacak mısınız?’ şeklindeki sözlerimi çarpıtma gayreti içine düşen, kendilerine yakın medya kuruluşlarında bu çirkinliği tedavüle sokup algı operasyonu çeken CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı’ın amacı bizce malumdur.

“PARTİSİNİN TARİHİNİ BİLMİYOR”

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı bu ülkenin, bu milletin tarihini bilmediği gibi kendi partisi CHP’nin tarihinden de bihaberdir. Harun Yıldızlı bilmelidir ki; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, dedelerimizin, şehitlerimizin bize emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti hepimizin göz bebeğidir. Devletimiz kurulduğu günden bugüne içeriden ve dışarıdan her türlü saldırıya maruz kalmıştır, kalmaktadır.

“BÜYÜK BİR FIRSAT”

Yüz yılın sonunda dünya yeniden şekillenirken Türkiye’yi bölmek, parçalamak isteyenler, Suriye’nin kuzeyinde yani sınırlarımızın güneyinde bir terör devletine aş erenler, Doğu Akdeniz’deki varlığımızı hazmedemeyenler, Türkiye’nin bölgesel güç olmasını çekemeyenler, Karabağ’ın işgalden kurtarılmasına tahammül edemeyenler, 15 Temmuz’da bu ülkeyi işgal edemeyenler, Sayın Cumhurbaşkanımıza diz çöktüremeyenler 2023 yılında yapılacak seçimleri kendileri açısından bir büyük fırsat olarak görmektedirler. Çünkü yüz yıl boyunca Sevr’in hayaliyle yatıp Sevr’in hayaliyle uyanmışlardır. Hal böyle iken, kasıt bu iken sözlerimi çarpıtma ve bunun üzerinden kirli bir algı oluşturma gayretine düşen Harun Yıldızlı, algının değil aşağıdaki gerçeklerin peşine düşsün.

“YILDIZLI KENDİ PARTİSİ İLE HESAPLAŞMALI”

Atatürk’e, Atatürk diyemeyen CHP il başkanıyla hesaplaşsın… CHP taraftarı gazetecilerin bile artık açık açık ifade ettiği ‘CHP Atatürk’e ihanet ediyor’ çığlıklarına kulak assın… Ülkemizi bölüp parçalamaya çalışan, evlatlarımızın katili PKK terör örgütünü kınayamayan partisine sesini yükseltsin… ‘Maalesef Azerbaycan’a silah yardımında bulunuyoruz’ diyen CHP Genel Başkan Yardımcısına parlasın… Ne işimiz var Doğu Akdeniz’de, Libya’da söylemlerine itiraz etsin.

“CHP’NİN MAKSADI BELLİDİR!”

Ama edemez! Ya ne yapar, apaçık sözleri çarpıtma acizliğine düşer. Çünkü asıl maksadı kendisine ilişkin iddiaları unutturmak ve dikkatleri kendisi üzerinden uzaklaştırmak için gündemi değiştirmektir. Şahsıma yönelik karalama amaçlı yalan ve iftiradan ibaret söylemlerini düzeltmemesi halinde yasal yollara da başvuracağımı kamuoyuna saygıyla arz ederim”

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/9381857/buyukakindan-chpye-tarihi-cevap-yildizli-once-kendi-partisi-ile-hesaplassin