Aracı, Cumhurbaşkanını Kocaeli’ye davet etti

Galip Ataman
Galip Ataman

2022’ye sağlık, mutluluk, esenlik, başarı dileyerek girmiştik.
2021’den devir aldığımız Koronavirüs ( Covid-19) salgınına ekonomik sorunlar eklendi.
Kar ve soğuk, “Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır” atasözünü beklemeden erken geldi.
Dışarıda lapa lapa kar yağsa da,
TEM otoyolu trafiğe kapatılsa da,
Ankara ve İstanbul’a araç giriş çıkışları yasaklansa da,
Havaalanında uçuşuşlar iptal edilse de,
Sanayinin kullandığı elektrik ve doğalgaza kısıtlama getirilse de,
Gazetelerde ve televizyonlarda yorumcular “felaket tellallığı” yapsa da,
Güzel ülkemin, güzel insanları, güzel projelerle gönül elçiliği yapmaya devam ediyor.

Değerli okurlar,
Sorumluluğunu üstlendiği kurumların uygulamalarıyla harcamalarının hesabını veremeyen, herkesle kavgalı, kimseye müdanası olmayan, eleştiriye tahammül edemeyen, egosu yüksek İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet
kişi ve kurumları eleştirdim.
Kalemimi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi hep, “Hedefe kilitlenen ok kadar sivri, bir vuruşta düşmanın kellesini vücudundan ayıran kılıç kadar keskin” oldu.
Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı gibi çalışan, istihdam yaratan, katma değer üreten proje sahiplerini “Marifet iltifata tabidir” diyerek her zaman sahiplendim.
Şirketlerinin yanı sıra GEBKİM OSB, Kırım Tatar Dernekleri Federasyonu Kurucu ve Onursal Başkanı Aracı’yı yalnız ben değil Cumhurbaşkanlarından Bakanlara, Milletvekillerinden Valilere, üniversitelerden STK’lara kadar herkes takdir etti.
Başarılı, saygın ve hayırsever iş insanı Vefa İbrahim Aracı’yı takdir eden Cumhurbaşkanları;
Bir: 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından “Şükran Madalyası” ile ödüllendirdi.
İki: 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi” açılışına katılarak onurlandırdı.
Üç: Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, GEBKİM OSB’yi ziyaret ederek gururlandırdı.
Dört: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, makamında kabul ederek sohbet etti.

ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER

Kırım Tatar Dernekleri Federasyonu Kurucu ve Onursal Başkanı Vefa İbrahim Aracı, yönetim kurulu üyelerinden aynı zamanda DTO başkanı Vedat Doğusel ve üyesi Can Özgülenç hafta sonu KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti.
Aracı ve arkadaşlarının ziyaretinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Özel Danışmanı Prof. Dr. Hüseyin Işıksal, Kıbrıs İş Adamları Dernek Başkanı Ensar Öztürk, Kıbrıs Türk Mavi Vatan Derneği Başkanı Cihangir Özyer de hazır bulundu.
KKTC’nin 5. Cumhurbaşkanını, Tatar olması nedeniyle Kırım Tatar Dernekleri Federasyonu Kurucu ve Onursal Başkanı Vefa İbrahim Aracı’yı kabulünde tüm randevularını iptal ederek uzun ve samimi bir ortamda sohbet etme fırsatı buldu.
Görüşmede önemli bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Tatar, Cumhurbaşkanı seçildikten sonra Türkiye Cumhuriyeti ile yapılan temasların artarak devam ettiğine, bundan sonra da bilgi, tecrübe paylaşımı, KKTC’ye yapılan yatırımlar, Türkiye Cumhuriyeti ile çeşitli projelerin değerlendirilmesini ve refahın artırılmasını amaçladıklarını ifade etti.


Başkan Aracı hemşerisi, soydaşı Kırım kökenli KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Karamürsel Kadırgası özel bir tablo hediye etti.
hediye etti
Kocaelili Kıbrıs Barış Harekatı şehidi Cengiz Topel’in adını taşıyan Kıbrıslı Cengiz Topel’in bir süre önce vefat eden oğlu Antartika dahil her çıktığı zirvede KKTC Bayrağını defalarca dalgalandıran Birkan Uzun’un son paylaşım fotoğrafının bulunduğu tablo verdi.
Vefa İbrahim Aracı, Kırım Tatar Dernekleri Federasyonu Kurucu ve Onursal Başkanı olarak Özbekistan, Tataristan dahil Türki Cumhuriyetleri bir araya getirmek amacıyla önemli çalışmalar ve görüşmeler yaptığını söyleyerek Tatar asıllı hemşerisi ve soydaşı KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Kocaeli’ye davet etti.
Sevgili İbrahim Aracı, Sayın Cumhurbaşkanının en kısa zamanda Kocaeli’ye gelerek Kırım Tatar Dernekleri üyeleriyle buluşacağı müjdesi verdi.
Kırım Tatar Dernekleri Federasyonu Kurucu ve Onursal Başkanı Vefa İbrahim Aracı ve Kıbrıs’a birlikte gittiği yönetim kurulu üyeleri daha sonra Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz’i, KKTC Milli Eğitim Bakanı Olgun Amcaoğlu’nu ve dağcı Birkan Uzun’un babası Cengiz Topel’i ziyaret etti.


Yoğun kar yağışı ve hava limanlarında uçakların kalkışına izin verilmediğinden bir gün için gittikleri Kıbrıs’ta 3 gün kalmak zorunda kaldı.
SONUÇ: Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu, GEBKİM OSB, Kırım Tatar Dernekleri Federasyonu Kurucu ve Onursal Başkanı Aracı hafta sonu gittiği Kıbrıs’ta hemşerisi, soydaşı, Kırım kökenli KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti. Körfez Deniz Ticaret Odası yönetim kurulu başkanı Vedat Doğusel ve DTO yönetim kurulu üyesi Can Özgülenç’in de hazır bulunduğu ziyarette
Özbekistan, Tataristan dahil Türki Cumhuriyetleri bir araya getirmek amacıyla önemli çalışmalar ve görüşmeler yapıldı. Türkiye ile Türki Cumhuriyetler arasında “Gönül Elçiliği” yapan, birleştirilmesi konusunda önemli mesafe alan Vefa İbrahim Aracı, Kırım kökenli KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Kocaeli’ye davet etti.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Galip Ataman tarafından kaleme alındı
https://www.bizimyaka.com/makale/9225010/galip-ataman/araci-cumhurbaskanini-kocaeliye-davet-etti