Kadir Durmuş mazbatasını aldı: “Yoğun bir tempo bizi bekliyor”

Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin ( KESOB) olağanüstü genel kurulu pazar günü Kadıköy Düğün Salonu’nda gerçekleştirilmişti. 380 delegenin oy kullandığı kongrede mevcut başkan Kadir Durmuş 208 oy alırken Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt ise 168 oy alabilmişti. Kongrede güven tazeleyen Durmuş, mazbatasını İzmit İlçe Seçim Müdürü Tuba Kılınç’ın elinden aldı.

“KAZANAN VEYA KAYBEDEN YOK”

Mazbatasını aldıktan sonra açıklamalarda bulunan Kadir Durmuş, “Biz buradayız, çayı koyduk kaldığımız yerden devam ediyoruz. 1 Ocak'ta kongreler başlıyor onların düzenlemelerini yapacağız. Pazar gününki kongre kazananın veya kaybedenin olmadığı bir genel kuruldur. Dilerim ki önümüzdeki dönemde koronavirüs belası azalır. Koronavirüs olduğu için maliyetler artıyor.

“ODALARIN KASASINDA PARA KALMADI”

Dikkat ettiyseniz kongrede 3 seçim sandığı vardı bunlar hep maliyet. 2 bin 500 üye olunca bu çok aşırı bir yük getirir. Pandemiden dolayı esnaf aidatlarını ödeyemedi. Odaların kasasında para kalmadı. Her şeye aşırı zam yüklendi. Esnafın vergi borçları yığıldı. Her ne kadar yapılandırma yapılmışsa da bu yapılandırmaları esnaf ödeyemiyor.

“ARALIĞ SONUNA KADAR TAŞINACAĞIZ”

Bu arada bizim SGK borçlarının geriye ötelenirse çok rahatlar esnafımız. Biz hizmet için esnaf için varız” dedi. Durmuş son olarak, odaların yerlerinin belli olduğunu ifade ederek; “Startı verdik. Aralığın sonuna kadar taşınmayı hedefliyoruz. Bankaların kullandığı bir düzen düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/8218298/kadir-durmus-mazbatasini-aldi-yogun-bir-tempo-bizi-bekliyor