DEVA’nın başkan yardımcılar Kocaeli’ye geldi

Demokrasi ve Atılım Partisi’nde (DEVA) çalışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda genel başkan Ali Babacan’ın ziyarette bulunduğu DEVA Partisi İl Başkanlığı bu kez de genel merkezden gelen üç ismi konuk etti. Ekonomi ve Finans Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Çanakçı, Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın ve Sektörel Politikalardan Sorumlu Birol Aydemir teşkilatı ziyaret etti.

SORULARI YANITLADILAR

DEVA Partisi İl Başkanı Adem Koç öncülüğünde Refiye Restoran’da gerçekleşen buluşma sırasında DEVA Kocaeli İl Ekonomi Politikaları Başkanı Çağlayan Ateş tarafından Kocaeli ile ilgili sunum gerçekleştirdiği programda genel merkezden gelen isimler kendilerine yöneltilen soruları yanıtladı.

TEŞKİLATLARA ÇAĞRI YAPTI

Ekonomi ve Finans Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Çanakçı konuşmasında, “Kocaeli teşkilatımız çalışmalarını en hızlı tamamlayan şehirlerden biri oldu. DEVA Partisi’nin önündeki en önemli hedef çalışmaları vatandaşa ulaştırabilmek. Ana akım medyayla buna ulaşmak çok zor, yerel basın çok önemli. Projelerimizi esnafımızla, sanayicilerimizle yürütmeyi hedeflemiş bir siyasi partiyiz hazırlıklarımız hep bu yönde. Hazırladığımız eylem planlarını teşkilatlarımızın anlatması çok önemli” ifadelerini kullandı.

“ÇÖZÜM NASIL OLACAK?”

Sektörel Politikalardan Sorumlu Birol Aydemir ise ziyaretlerinde öncelikli amaçlarının eksikleri görmek olduğunu söyledi. Diğer siyasi partilerden ayrıldıkları noktanın ekonomik sorunlara çözüm bulabilmek olduğunu kaydeden Aydemir, “Düzelmiş ekonomi ile üzerinde yükselecek şirketlerle teknolojide nereye gideceğimiz önemli. Sürekli şu dile getiriliyor; ‘ Türkiye büyümeli’ ama burada önemli nokta nasıl olacağıdır. Biz bu sorunun yanıtlarını hazırladığımız çalışmalarla ortaya koyuyoruz” dedi.

KOÇ TOPLANTIYA DEĞİNDİ

Öte yandan DEVA Partisi İl Başkanı Adem Koç, muhalefet partilerinin il başkanlarının başlattığı toplantıya genel merkezde olmalarından dolayı katılamadıklarını dile getirdi. Genel başkan yardımcılarından İbrahim Çanakçı ise, “Partiler arası görüşme, iş birliği ve ittifak bizim önemli. Biz Türkiye’de kurulmuş olan partilerle görüşürüz, sıkıntımız yok” ifadelerini kullandı.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/8052326/devanin-baskan-yardimcilar-kocaeliye-geldi