Akademisyen anneden öğütler

Kartepe Belediyesi tarafından ilk defa düzenlenen Çocuk Kitapları Fuarına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Kitap fuarına konuşmacı olarak katılan Doç.Dr.Saniye Bencı̇k, tarafından kitapların çocuk gelişiminde ki önemi hakkında bilgi verildi. Seminer sonrasında Doç. Dr. Kangal, okurları için kitaplarını imzaladı.    

“BİRLİKTE KİTAP OKUYUN”

Kartepe’de ilk defa düzenlenen kitap fuarı sebebiyle sizlerle buluştuğum için çok mutluyum diyen Doç.Dr.Kangal “Sadece çocuk kitaplarının olduğu bir fuar düzenlemesi çok güzel. Çocuklarımızın kitap okumasının beyin gelişiminde önemli etkisi olduğunu biliyoruz. Empati yönlerinin geliştiği görülmektedir. Çocuğun 30 Milyon kelime duymasının yolu sizlerle birlikte kitap okumasıdır” dedi.

EVDE Kİ KİTAP SAYISI

“Çocuklar etkileşimle öğrenmektedir” diyen Kangal “Çocukların davranışları bizim aynamızdır. Çocuk okuma alışkanlığını sadece bizimle elde eder. Okuyan anne-baba olmalıyız. Çocuğun çevresinde kitaplar olması ile okuma alışkanlığına ilk adımlar başlar. Çocuğunuzun akademik başarısının evde ki kitap sayısı ile ilişkisi vardır” açıklamasında bulundu.

“AİLE KİTAPLIĞINIZ OLSUN”

Sözlerini sürdüren Kangal, “Çocuklara özel kitap bölümü ayırın. Resimlerinin olduğu bölümler onlara bakacak şekilde olmalıdır. Çocukların yanında ne yaparsanız onu kayıt altına alır. Yetişkinin elinde kitap olursa onunda elinde kitap olur. Aile kitaplığınız olmalıdır. Kalabalık kitaplık olması gerekli değildir. Çocukların göreceği şekilde kitaplık olmalıdır” ifadelerini kullandı.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7944578/akademisyen-anneden-ogutler