İSU Genel Müdürü Ali Sağlık belgelerle konuştu: “Fethiye’nin altını da üstünü de biz yaparız”

ŞARTNAME HAZIRLANDI

İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, basında yer alan “İSU, Fethiye Caddesi’nin yeniden yapılmasını oyalıyor” açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını söyledi. Sağlık, “Fethiye Caddesi altyapısıyla ilgili yapım, teknik ve şartname ile ilgili tüm bilgi ve haritaları İzmit Belediyesi’ne teslim ettik. O doğrultuda İzmit Belediyesi ihaleye çıktı ve sözleşme imzaladı” şeklinde konuştu.

2 TEMMUZ’DA TESLİM

İzmit Belediyesi’nin talebi doğrultusunda Fethiye Caddesi altyapı kanalizasyon, içme ve yağmur suları yapım, teknik ve ihale şartnamesini hazırlayarak 2 Temmuz’da teslim ettiklerini ifade eden Sağlık, “Sayın Başkanımızın talimatları doğrultusunda İSU olarak Fethiye Caddesi altyapısıyla ilgili 1 milyon 450 bin TL’yi hakkediş düzenlendikçe ödeme yapmayı kabul ve taahhüt ettik” dedi.

PROTOKOL BEKLENİYOR

Genel müdür Sağlık, protokol kurulmasına gerek olmadığını belirterek, “Fethiye Caddesi ile ilgili protokol için komisyon kurulmasına gerek yok. İzmit Belediyesi hazırlayacağı protokol taslağını kurumumuza göndersin akabinde taslak üzerinde yapılacak çalışma sonrası yetkili kurullarımızdan alacağımız onay ile protokol imzalanır” ifadelerine yer verdi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7940891/isu-genel-muduru-ali-saglik-belgelerle-konustu-fethiyenin-altini-da-ustunu-de-biz-yapariz