Sosyal medyada ülke gündemine oturdu: "36 milyon doları nasıl buharlaştırdın?"

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın Ukrayna ve Gebze'deki fabrikalarına ve çiftliklerine  Türkiye, Karadağ ve Kazakistan'daki Ziraat Bankaları aracılığıyla kullandığı toplam 36 milyon dolar krediyi batırdığı öğrenildi. Ziraat'in Lütfü Türkkan'ın batık kredileri nedeniyle icra takibi başlatacağı belirtiliyor.

Türkkan, kamu bankalarının sırtına yük oldu

Lütfü Türkkan katıldığı bir yayında özellikle Ziraat Bankası başta olmak üzere kamu bankalarında kredilerin yüzdürülerek iş dünyasının ayakta tutulmaya çalışıldığını ve bu kredilerin kamu bankalarının sırtına vurulan yük olduğunu ifade etmişti. Türkkan'ın kendi şirketleri için bir kamu bankası olan Ziraat'ten aldığı aldığı kredileri batırması, kendi ifadesiyle "kamu bankalarının sırtına yük" oluşturduğu şeklinde yorumlandı.

Sosyal medyada gündem

Lütfü Türkkan’ın Ziraat Bankası’ndan aldığı 36 milyon dolar tutarındaki kredileri batırdığı haberleri sosyal medyanın da gündemine oturdu. “Lütfü Türkkan” başlığı, Twitter Türkiye gündeminde üçüncü sıraya yükseldi. Binlerce kullanıcı, Türkkan’a tepki gösterdi. Kullanıcılar, “Lütfü Türkkan, 36 milyon doları nasıl buharlaştırdın?” sorusunu yöneltti

Kaçak yapılarıyla gündem olmuştu

Lütfü Türkkan, Haziran ayında da Dilovası'nda bulunan çiftliğindeki 15 kaçak yapıyla gündeme gelmişti. Lütfü Türkkan'ın kaçak çiftliğinde yıkım çalışmalarını takibi sırasında İHA muhabiri Mustafa Uslu, Türkkan'ın çalışanları ve yakınları tarafından feci şekilde darp edilmişti.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7851400/sosyal-medyada-ulke-gundemine-oturdu-36-milyon-dolari-nasil-buharlastirdin