Korcan: "Kendimize geliyoruz"

Tuzlaspor maçıyla yeniden formasına kavuşan Kocaelispor kaptanı Korcan Çelikay açıklamalarda bulundu. Daha iyi işler yapmaya başladıklarını belirten Korcan Tuzlaspor maçıyla ilgili olarak, “Öncelikle tüm takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Gerçekten iyi bir mücadele verdik. Golü de bulduk. Geçen hafta bize özgüven vermişti. Bu hafta da özgüvenimizi sahaya koymamıza sebep oldu. 1-0 olsun bizim olsun. 3 puanımızı alalım. Bu ligde her puan önemli, 3 puan çok çok önemli. Yavaş yavaş kendimize daha iyi geliyoruz. Daha iyi işler yapmaya başladık. Tabii bu da hocamızın desteğiyle oluyor. Taraftarlarımıza, başkanımıza, camiamıza bu galibiyet güzel bir hediye olsun” dedi.

 

“DAHA İYİ BİR KOCAELİSPOR GÖRECEKLER”

Rakip ayırt etmediklerini dile getiren 33 yaşındaki file bekçisi, “Fakat bazı maçlarda kendi konsantrasyon eksikliğimiz oluyor. Oyuna nasıl başladığımız çok önemli. İyi başladığımızda iyi sonuçlar alıyoruz. Biz her zaman kendimize bakıyoruz ve bakmaya da devam edeceğiz. Gelecek maçta kendimizi nasıl daha iyi hazırlarız, nasıl daha iyi oyun çıkartırız bunu düşünüyoruz. İnşallah taraftarlar da daha iyi bir Kocaelispor görecek. Onları da aşı mevzuatını tamamlayıp daha çok sayıda tribünde görmek istiyoruz. Onların destekleri çok önemli. 1-0 öne geçip skoru korumamızda onların gerçekten çok emeği var. Teşekkür ederiz” diye konuştu.

“TAKIM BİR BÜTÜNDÜR”

Takımın bir bütün olduğunu, isimlere çok takılmaması gerektiğini aktaran kaptan Korcan, kalede de kimin oynadığının bir öneminin olmadığının altını çizdi. Kim oynarsa oynasın görevini en iyi şekilde yaptığını aktaran deneyimli file bekçisi, “Ben, İsmet, Doğukan hiç önemli değil. Kim çıkarsa çıksın görevini en iyi şekilde yapar ve kaleyi en iyi şekilde korur. Zaten takım bir bütündür. İsimlere çok takılmamak lazım. Bugün ben, yarın İsmet. Hiç önemi değil. Önemli olan takım halinde hedefimize ulaşmak” ifadelerini kullandı.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7841523/korcan-kendimize-geliyoruz