Polat’ın eğitim desteği sürüyor

Kocaeli Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği (KÖGYAR-DER) Başkanı Tugay Polat’ın eğitim alanında ailelere yönelik destekleri sürüyor. Aynı zamanda İYİ Parti Körfez ilçe Teşkilat Başkanı da olan Polat, içerisinde kırtasiye malzemelerinin bulunduğu toplam 175 okul çantasının önemli bir bölümünü geçtiğimiz günlerde Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü Sergülen Kurt’a iletmiş ve belirlenecek ihtiyaç sahibi öğrencilere aktarılmasını istemişti.

MUHTARLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Tugay Polat ve beraberindeki eşi, hazırlanan okul çantaları ve kırtasiye malzemelerini; Güney Mahallesi Yardımlaşma Derneği Başkanı Oktay Yaşar, Hacı Osman Mahallesi Muhtarı Sami Zorlu, Yavuz Sultan Selim Mahallesi Muhtarı Aslı Ertik ile Atalar Mahallesi Muhtarı Fitnat Gündüz’e teslim etti. Muhtarlar ve STK yöneticileri de sağlanan bu çok önemli destek nedeniyle Polat ve ailesine teşekkür etti.

“BU BİR SORUMLULUKTUR”

Dernek başkanı Tugay Polat, bu kez ilçedeki sivil toplum kuruluşları ile bazı mahalle muhtarlarına konuk oldu. Malzemeleri eşi Gülşen Hanım ve oğlu ile birlikte dağıtan Polat, “Eğitime yapılan her türlü yatırım ve sağlanacak destek, aynı zamanda bizim geleceğimiz adına atılmış önemli bir adımdır. Dernek başkanı olarak bizim sağladığımız bu imkanın süreklilik kazanması elbette hepimiz için bir görev ve sorumluluktur” dedi.

ÇALIŞTAY SÜRECİ İŞLİYOR

Bu arada KÖGYAR-DER yönetiminin öncülüğünde Körfez ilçede düzenleneceği belirtilen Eğitim Çalıştayı ile ilgili sürecin de devam ettiği bildirildi. Bu konuda eğitim camiasının önemli isimleri ile önümüzdeki süreçte bir araya gelecek olan dernek başkanı Tugay Polat, “Eğitim konusunu tüm detayları ile ele almak için bu özel oturumu düzenleyeceğiz. Fakat böylesine önemli bir konuda atılacak adımın sonuç endeksli olabilmesi için paydaşlarımızla da en kısa zamanda bir araya geleceğiz” dedi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7817703/polatin-egitim-destegi-suruyor