Sarıgül: "AK Parti, ofsaytta düşürüyor"

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin 26 Eylül’de gerçekleştirilecek olan 1. Olağan büyük kurultayı öncesinde yapılacak Kocaeli örgüt oylamasına katılmak üzere ilimizde geldi. Partililer tarafından kapıda karşılanan genel başkan Sarıgül, geçtiğimiz günlerde yaptığı “Ofsayt kuralını kaldıracağız” sözlerine de açıklık getirdi. Sarıgül, “Tam 20 yıldır AK Parti diğer siyasi partileri ofsaytta düşürdü. Biz bu ofsayt oyununa düşmeyeceğiz. UEFA bile bu kuralı tartışıyor. Birkaç yıl sonra ofsayt kaldığında bizi anlayacaklardır” dedi. 

 “TÜM İLÇELERİ DOLAŞACAĞIM”

“Kocaeli’de olmaktan dolayı çok mutluyum” diyerek sözlerine başlayan genel başkan Sarıgül, “Önümüzdeki günlerde tam bir günümü Kocaeli’ye ayırarak tüm ilçeleri dolaşacağım. Kocaeli’nin tüm sorunlarını yerinde göreceğiz. Siyasilerin hepsi konuştu, ama hiçbiri sözlerini yerine getiremedi. Türkiye’nin kaderini nasıl seçildiği belli olmayan delegeler belirleyemez. Delegenin oyu ile ömür boyu genel başkan olursunuz ama halkın oyu ile başbakan olamazsın” dedi.

 “DELEGE OYUNLARINI BİLİYORUZ”

“Demokrasi şölenimiz Kocaeli’ye ve Türkiye’ye örnek olsun” diyen Sarıgül, “Yarın sabahtan itibaren sokağa çıktığınızda diğer partilerden tebrik alacaksınız. Diğer partilerde bizi örnek alarak delege sistemine son verecektir. Delege oyunlarının nasıl yapıldığını biliyorsunuz. Hangi pazarlıklarla belirlendiğini de biliyorsunuz. Düzen bugün değişiyor. Türkiye Değişim Partisi şahısların değil, halkın partisidir. Ben siyasetin her kademesinde yer aldım. Bu tüzüğün değişmesi mümkün değil. Ülkenin dürüst olması için partilerin demokratik olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.   

“UEFA BUNU TARTIŞIYOR”

Ofsayt konusunda yaptığı açıklamalara da değinen Sarıgül, “Tam 20 yıldır AK Parti diğer siyasi partileri ofsaytta düşürdü. Biz bu ofsayt oyununa düşmeyeceğiz. Ali Sami Yen’i yıkacağımızı Türk Telekom Stadyumunu yapacağımı söylediğimde bize inanmayanlar şimdi bizden özür diliyor. Ofsayt futbolun hızını, seyir zevkini düşürüyor. UEFA bunu tartışıyor. Hollanda Milli Takımının kaptanı ofsayt kaldırılsın dediğinde sorun olmuyor da biz söyleyince mi sorun oluyor? Birkaç yıl sonra ofsayt kaldığında bizi anlayacaklardır” dedi.   

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7809078/sarigul-ak-parti-ofsaytta-dusuruyor