Bunaltan trafik için çalışma başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eylül ayı meclis toplantısı Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’n başkanlığında düzenlenen meclis toplantısında CHP grubu Başiskele ve Gölcük’te trafiğini kitleyen D-130 Karayoluyla ilgili önerge verdi. Önergeye cevap veren Başkan Tahir Büyükakın, “Başiskele D-130’da Askeri lojman tarafından karşı tarafa geçiş için kol yapılması, Gölcük’ten İzmit yönüne gelirken bir başka ekstra kolun ilave edilmesi, sanayi tarafından gelirken ve Ömer Türkçakal Bulvarına dönülmesini genişletilmesini düşünüyoruz. Onayını aldıktan sonra burada Büyükşehir Belediyesi olarak biz çalışma yapacağız” dedi.

ONAY GELDİKTEN SONRA

Önergeye cevap veren Başkan Tahir Büyükakın, “Karayolları ile bir protokol imzaladık. Büyükşehir Belediyemizin oradaki yatırım maliyetlerini üstlenerek oradaki kavşak çalışmalarını yapacağımızı söyledik. Kara Yolarından avam proje onay geldikten sonra Başkiskele’de askeri araziye de girilerek bir kolun yapılması, baypas anlamına gelecek bir çalışma olacak. Kapsamlı bir projeyle olacak. Onayını aldıktan sonra burada Büyükşehir Belediyesi olarak biz çalışma yapacağız” dedi.

“İNŞAAT KISMI ÇOK ZOR”

Sözlerini sürdüren Büyükakın, “Adalet Kavşağı için ise durum biraz farklı. Orayla ile ilgili daha ciddi bir çalışma yapılması gerekiyor. İnşaat kısmının yapımı teknik olarak çok zor görünüyor. En az 6 ay yolların bir tarafının kapatılması gerekiyor. Bu yüzden bu çözümü uygulanabilir bulmadık” ifadelerini kullandı.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7796175/bunaltan-trafik-icin-calisma-basliyor