Kılıçdaroğlu’nun açtığı ‘kreşe’ soruşturma!

KAÇAK YAPILMIŞ!

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre İzmit Belediyesi’nin Yeşilova’da 3, 4, 5 yaş grubu çocuklar için yaptırdığı, tabelasında “Çocuk Evi” yazan kurum için milli eğitim ile protokol imzalanmamış, başvuru yapılmamış, izin alınmamış. Milli Eğitim Bakanlığı Yönetmeliklerinde “Çocuk Evi” tanımı olmadığı için şark kurnazlığıyla hareket edilerek kaçak yapılmış.

BELGELER İSTENECEK

İzmit Belediyesi Yeşilova Çocuk Evi’nde 3, 4, 5 yaş grubu çocukların kayıtlarının yapılmasının belirlenmesi üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri harekete geçti. Geçen hafta telefonla İzmit Belediyesi yetkililerinden bilgi alan Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerinin bugün resmi yazıyla tüm bilgi ve belgeleri istemesi bekleniyor. Toplanacak resmi beleğeler üzerinden işlem yapılacağı öğrenildi.

SORUŞTURMA AÇILABİLİR

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, 0-2 yaş grubu çocukların kalacağı kurumların kreş olduğunu, açma iznini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca verildiğini söyledi. 3, 4, 5 yaş grubu çocuklar için açılan anaokullarına izinin Milli Eğitim Müdürlüğünden alınması gerektiğini ifade ettiler. Milli Eğitimden izin alınmadığı için soruşturma açılabileceği iddia ediliyor.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7779483/kilicdaroglunun-actigi-krese-sorusturma