Muhtarın otobüs isyanı

İzmit Sanayi Mahallesi Muhtarı İsmail Moğultay  sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı canlı yayında, mahalleye geç gelen otobüsler nedeniyle isyan etti. Moğultay yaptığı çağrıda kooperatife ve ulaşım daire başkanlığını son kez ikaz ettiğini söyleyerek durum düzeltilmemesi durumunda kendisinin otobüs getireceğini ve başka bir otobüse izin vermeyeceğini söyledi.

“GEREKEN YAPILMADI”

 Tepkisini dile getiren muhtar Moğultay, “Şehrin merkezinde oturuyoruz neredeyse çarşıya uzaklığımız en fazla minibüsle 5 dakika ama eskiden 7 dakika gelen minibüsler kent karta başladıktan sonra 30-35 dakika, pandemi gelince 40 dakikada bir gelmeye başladı. Vatandaşlar sizi bekliyor burada. Daha önce kooperatif başkanına sonra ulaşım daire başkanına söyledim gereken yapılmadı” dedi.

“ALDIĞINIZ PARANIN HAKKINI VERİN”

“Son kez ikaz ediyorum” diyen Moğultay, “Eğer ki sanayi mahallesi, Körfez Mahallesi, 42 Evler mahallesinin otobüs saatleri değişmezse gerekeni biz yaparız. Kimsenin de gözünün yaşına bakmam. Artık yeter. İnsanlar 40-45 dakika duraklarda bekliyor. Aldığınız paranın hakkını verin, oturduğunuz makamların hakkını verin. Bizi çileden çıkartmayın” dedi.

“BAŞKA OTOBÜS SOKMAM”

Moğultay sözlerinin ise “ Son kez uyarıyorum son kez söylüyorum. Ya gerekeni yapın ya da ben yaparım. Koyarım oraya bir otobüs, başka bir otobüsü daha sokmam. Bu size son ikazımdır. Artık mahalle olarak buramıza geldi. Sesimizi çıkartmıyoruz diye  insanları saf sanmayın.” ifadelerini kullandı.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7754884/muhtarin-otobus-isyani