Caferiler kan bağışladı, Kerbela şehitlerini andı

Caferiler de, bu acı olayın yıldönümü nedeniyle Körfez ilçede bir anma etkinliği düzenledi. Körfez Muhammediye Camii’nde başlayan törende imam Orhan Öz, günün önemi ve özelliğiyle ilgili bilgi verdi. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve  AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna’nın da takip ettiği anma etkinliğine çok sayışa Caferi katıldı.

İmam Orhan Öz, Müslümanların kardeş kavgasına girmemesi, ABD ve İsrail’in oyunların uzak durulması gerektiğine dikkat çekti. Öz, “Kuranı tam öğrenmek gerek. Kuranın öğretmeni yoksa olmaz. İçeriğini tam anlamazsan Kuran okursun, uçağa giden Yemen’e bomba bırakırsın. İşte, öğretmen olmazsa İsrail bize kafa kesen Müslüman yetiştirir” dedi.

ZİNCİRLE DÖVME YERİNE KAN BAĞIŞI

Önceki yıllarda kendilerini zincirlerle döverek acı yaşayan Caferiler, bu görüntülerin olumsuzluk yaratması sonrası son yıllarda bunun yerine Kızılay’a kan bağışında bulunmaya başlamıştı. Caferiler, yas günü yine kan bağışında bulundu. Siyahlar giyinen Caferi vatandaşların anma etkinliği, yürüyerek geldikleri Körfez Şehitliği’nde kabir ziyaretleri ve düzenlenen yemek programıyla son buldu.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7632461/caferiler-kan-bagisladi-kerbela-sehitlerini-andi