Çelik göreve başladı

6 yıl boyunca Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüttükten sonra yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in görevlendirmesi ile Personel Genel Müdürlüğü’nü atanan Fehmi Rasim Çelik, yeni görevine başladı. Çelik, düzenlenen törenle görevi eski genel müdür Ömer İnan’dan devraldı.

RASİM ÇELİK KİMDİR?

01.07.1958 Rize Güneysu doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Rize’de tamamladı. 1976 yılında İstanbul Pertevniyal Lisesinden mezun oldu. 1976-1977 yıllarında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1. sınıfta öğrenim gördükten sonra lisans eğitimini 1977-1981 yılları arasında Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümlerinde tamamladı.

Zonguldak Kurucaşile Demirci İlkokulunda mesleğe adım atan Çelik; okul ve kurumlarda öğretmenlik ve yöneticilik yapmasının ardından Rize ili Ceza ve Tevkif Evleri İzleme Kurulu Başkanlığı, Rize İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Manisa İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Millî Eğitim Bakanlığı Müşavirliği görevlerini ifa etti.

28 Nisan 2014 tarihinde Kocaeli İl Millî Eğitim Müdürlüğüne atanmıştı. 9 Ağustos 2021 tarihi itibariyle MEB Personel Genel Müdürü oldu. Evli ve 4 çocuk babası.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7590275/celik-goreve-basladi