Şentop ÖNDER’in konuğu oldu

Türkiye' deki İmam Hatip Mezunları Derneklerinin Genel Merkezi olan ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Geleneksel Bayramlaşma Buluşmasını TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan ile tüm Türkiye İl ve İlçe Teşkilatlarının katılımıyla; yakın zamanda yapılan ÖNDER Genel Kurulunda Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen KİHMED önceki dönem başkanı Sabahattin Yamak' ın koordinatörlüğünde gerçekleştirildi.

BAYRAMINI TEBRİK ETTİ

Online olarak gerçekleştirilen programa 81 İl Mezunlar Dernekleri  başkanları ve teşkilatları ile 568 İlçe Mezunlar Derneği Başkanları ve yönetimleri katıldı. Her bölgeden seçilen İl ve İlçe Başkanı temsilcilerin söz alarak bayram tebriklerini ilettiler. Daha sonra ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan tüm teşkilatın bayramını tebrik etti.

ŞENTOP KONUŞTU

Bayramlaşma programının sonunda kendisi de İmam Hatip Mezunu olan TBMM Başkanı Mustafa Şentop tüm katılımcılara hitap etti. Meclis Başkanı Şentop hitabında 'İmam Hatip Liseleri dünyada örneği olmayan bir eğitim serüvenidir. İmam Hatip Liseleri doğal bir akış, talep içerisinde ortaya çıkmış, daha sonra da Milletin desteğiyle, arzusuyla güçlenmiş okullardır.

ÖNDER’İ TEBRİK ETTİ

İmam Hatip Mezunları her daim birbirleri ile sık bağlarla bağlı bir camiadır. Türkiye de darbeler tarihine bakmak isteyen herkesin İmam Hatiplere vurulan darbelere bakmaları yeterlidir. Bir çok haksızlık ve ayrımcılığa uğrayan İmam Hatipliler tüm bu zorlukların üstesinden alnının akıyla gelmişlerdir. Bu mücadele İmam Hatip camiasını her daim bir ve beraber tutmuştur. Yıllar geçse de aidiyetlerini yitirmeden aynı heyecanla buluşabilen, dertleşen, birbirine destek olan bu camianın mensubu bulunmaktan gurur duyuyor bu vesile ile tüm ÖNDER Teşkilatlarının Bayramını tebrik ediyorum” dedi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7536838/sentop-onderin-konugu-oldu