24 yıllık faili meçhul cinayetle ilgili flaş gelişme

TALİMAT TİPİOĞLU’NDAN

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu Dedektifleri, geçmiş yıllarda işlenen faili meçhul cinayetleri çözüme kavuşturmak için  İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nun talimatıyla titiz çalışma yürütüyor. Alanında uzmanlaşan personel adeta iğneyle kuyu kazarak raflardaki dosyaların her satırını tek tek inceliyor. Ekipler son olarak, Nisan 1997’de kayıp başvurusu yapılan,  Darıca’da şüpheli bir şekilde annesine ait antika gümüş kemerle beraber kaybolduğu o tarihte 29 yaşında olan, 1 çocuk babası İbrahim Karakuş dosyasını ele aldı.

DEDEKTİFLER İŞ BAŞINDA

Tahkikatı derinleştiren Cinayet Büro dedektifleri, engelli İbrahim Karakuş’un en son nerede kaybolduğunu ve yanında kim olduğunu tespit etti. Devam eden incelemelerde İbrahim Karakuş'un cinayete kurban gittiğinden şüphelenilmesi üzerine, şahsın o tarihte evli olduğu eşi Ç.K.(46), eşinin kız kardeşi G.G.(43), eşinin erkek kardeşi O.G.(41) ve G.G.'nin o tarihte evli olduğu eşi E.A.(48), Bursa,  İstanbul ve Kocaeli'de yapılan operasyonlarda yakalanarak gözaltına alındı.

BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR

Emniyete götürülen aile fertlerinin ifadelerinde, İbrahim Karakuş’u eşinin kardeşi olan O.G.'nin; Darıca’da silahla öldürerek Eskihisar Kalesi civarlarında gömdüğünü itiraf ettiği öğrenildi. Aile fertleri, iddiaya göre birbirlerini suçladılar. İfadelerinin devamında ayrıca İbrahim Karakuş'un öldürülüp, gömüldükten sonra üzerinde bulunan annesine ait antika gümüş kemerini alan O.G'nin, İstanbul Kapalıçarşı'da sattığı belirtildi. Öte yandan emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler Gebze Adliyesine sevk edildi. İbrahim Karakuş’un Darıca ve Gebze bölgesinde çok sevildiği öğrenildi. 4 şüpheli cinayet dosyası zaman aşımına uğradığı için serbest bırakıldı.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7415917/24-yillik-faili-mechul-cinayetle-ilgili-flas-gelisme