Vali Yavuz: "Hizmet etmek için varız"

Kocaeli Valiliği Akçakoca Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Seddar Yavuz başkanlık ederken, Kocaeli genelinde tamamlanan, inşa aşamasında ve ihale sürecinde olan projelerin rakamları açıklandı. Vali Yavuz, 2021 yılında kamu kurumları ve belediyelerin yatırım programlarında toplam 440 proje bulunduğunu ifade ederken, 6 aylık dönem sonu itibariyle biten proje sayısının 45, devam eden proje sayısının 298, ihale aşamasında bulunan proje sayısının 49 ve henüz başlanamayan proje sayısının ise 48 olduğunu belirtti. Vali Yavuz, 2021 yılı yatırımlarının proje tutarının toplam 15 milyar 915 milyon TL, 2021 yılı ödenek toplamının ise 4 milyar 373 milyon TL olduğunu ve 6 aylık dönem sonu itibarıyla bu ödenekten yapılan harcama toplamının 1 milyar 203 milyon TL olduğu vurgulandı.

NORMALLEŞME FIRSATINI KAÇIRMAYALIM

Vali Yavuz, aşılama sürecinde kaymakamların, müdürlerin ve belediye başkanlarının aktif bir şekilde sahada yer alması gerektiğini, aşı karşıtlarının aşıya bakış açısının değiştirilmesi konusunda çalışılması gerektiğini söyledi. Vali Yavuz, son dönemde çıkan varyantlardan biri olan DeltaPlus varyantına da vurgu yaparak aşılama sürecinin hızlanması gerektiğini söyledi, “Elimizde bir normalleşme fırsatı var, bunu kaçırmayalım" dedi.

HİZMET İÇİN GELDİK

Vali Yavuz, “Kamu kurum ve kuruluşlarının performansını arttırmasını istiyorum. Biz burada rahat etmek için değil, hizmet etmek için varız. Gittiğim bir kariyer gününde biri bana doktor olmak istediğini söyledi, 'neden doktor olmak istiyorsun 'dedim. Bana 'rahat etmek için' dedi, ben de 'sen sakın doktor olma' dedim. Salon bir anda buz kesti. Paradigma önemlidir o genç doktor olsa hastasına yarar sağlamaz, ama ben insanlara yardımcı olmak hizmet etmek için doktor olmak istiyorum deseydi olurdu, bizler de aynıyız, biz rahat etmek için gelmedik" ifadelerini kullandı.

HAREKETE GEÇİLMELİ

Vali Yavuz, Kocaeli genelinde tamamlanan, devam eden ve ihale aşamasında olan projelerin rakamlarını açıklarken, ihale sürecinde olan projelerin bir an önce ihale süreçlerinin tamamlanmasını ve çalışmaların başlamasını istedi. İhale aşamasındaki projelerin ihale süreçlerinde bir sorun çıkması halinde Kocaeli Valiliği olarak yardımcı olunacağını ifade eden Vali Yavuz katılanlara, “Her gittiğim yerde 01 numaralı hatlar açıyorum. Ordu’dayken ev hanımlarında bile telefon numaram vardı, sizlerde de var ve sorunla karşılaştığınız da arayabilirsiniz” diyerek ihale sürecindeki projeler için harekete geçilmesini istedi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7397462/vali-yavuz-hizmet-etmek-icin-variz