Bakan Koca aşılamada en yüksek oranlı ilk 10 ili açıkladı! Kocaeli sıralamaya girebildi mi?

Aşılama oranı en yüksek 10 il açıklandı. Bakan Koca, sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaparak en az bir doz aşı yaptıranların oranının yükseldiğini duyurdu. Edirne yüzde 68, 86 ile aşılama oranı en yüksek il. Onu nüfusunun yüzde 67'den daha fazlası aşı olan Amasya, Eskişehir ve Çanakkale izliyor. Aşılama oranında Kırklareli dördüncü, Balıkesir beşinci sırada. İlk ona giren diğer iller sırasıyla Muğla, Burdur, Bilecik, Sinop.

KOCAELİ İLK 10'A GİREMEDİ

Kocaeli, Bakan Koca'nın açıkladığı aşılamada en yüksek oranlı iller arasında ilk 10'a giremedi. Açıklanan rakamlara göre, Kocaeli'de aşılama oranı yüzde 64'den düşük bir oranda olduğu anlaşılıyor.

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, “Kocaeli’de toplam 2 milyona yakın bir nüfus olduğunu düşünüysek, en azından yarısında aşılama yoluyla önemli bir aşama kaydettik” demişti.

Dün, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz sosyal medyadan çarşamba günü yapılan aşı sayısını açıklamıştı. Yaptığı açıklamada çarşamba günü randevulu ve randevusuz toplam 24 bin 441 doz aşı yapıldığını belirten Yavuz, "Halen günlük istediğimiz aşılama rakamlarına ulaşmış değiliz" notunu düştü ve "Lütfen sırası gelen kardeşlerimiz aşısını yaptırsın. Bilim insanlarımızın tavsiyelerine uyalım!" demişti.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7337486/bakan-koca-asilamada-en-yuksek-oranli-ilk-10-ili-acikladi-kocaeli-siralamaya-girebildi-mi