Mecliste kürsü tartışması: “Ben noter memuru değilim”

İYİ Partili Meclis Üyesi Nurcan Acaroğlu Göktaş, Atatürk’e yapılan hakaretlere dair bir konuşma hazırladığını ve kürsüden konuşma yapmak istediğini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Her konuşmayı kürsüden yapmak istiyorsunuz. İsterseniz kürsüye çıkmadan yerinizden konuşabilirsiniz. Öncesinde bilgi verirseniz daha iyi yönetiriz meclisi” dedi. Büyükakın’a yanıt veren İYİ Partili Göktaş, “Öncesinde derken ne kadar öncesinde bilgi vereceğiz. 1 dakika 49 saniyelik bir konuşmamız var zaten. Bunu belirtiyorum. Atatürk’e yapılan bir hakarete dair kısa bir konuşma yapacağım” dedi.

KÜRSÜYE ÇIKTI

Nurcan Acaroğlu Göktaş’a yanıt veren Büyükakın, “Kürsüyü kullanmanız ve söyleyecekleriniz konusunda çekincemiz olmaz. Hele Atatürk konusunda hiç olmaz” dedi. İYİ Partili Nurcan Acaroğlu Göktaş ise Büyükakın’a teşekkür ederek kürsüye çıktı ve konuşmasını gerçekleştirdi.

“ÇOK İYİ ŞOV YAPIYORSUNUZ”

İYİ Partili Fevzi Canbaz, Nurcan Acaroğlu Göktaş’ın konuşmasının ardından söz alarak, “Sayın başkan, benim meclis üyemi azarlar gibi tavır sergiliyorsunuz. Ben şahsen üzüldüm” diye konuştu. Canbaz’a da yanıt veren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Ben bu sözleri hak ettiğimi düşünmüyorum. Çok iyi bir şov yapıyorsunuz şu anda” dedi.

“NOTER MEMURU DEĞİLİM”

Konuyla ilgili sözlerini sürdüren Büyükakın, “Ben noter memuru değilim, yetkimi kullanıyorum. Ben seçilmiş belediye başkanı olarak yetkimi kullanıyorum. Seçilmişlik hakkıma saygı göstermenizi bekliyorum. Takdir hakkımı ipotek almamanız lazım. Siz ülke gündemine dair meselelerinizi başka platformlarda gündeme getirebilirsiniz” şeklinde konuştu.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7306538/mecliste-kursu-tartismasi-ben-noter-memuru-degilim