Ayak tenisinde Vefaspor damgası

Ayak Tenisi Federasyonu, Antalya'nın Alanya ilçesinde ilk olağan genel kurul toplantısını yaptı. Federasyonu Yönetim Kurulunda ilk temsil veren 6 kulüp arasında Körfez Vefaspor’da var. Körfez Vefaspor’dan ayrı Manisa Turgutlu Öncü Ayak Tenisi Gençlik Spor Kulübü, Manisa Turgutlu Senem Aka Anadolu Lisesi Spor Kulübü, Ankara Sincangücü Gençlik Spor Kulübü, Kayseri Atak Gençlik Spor Kulübü, Hatay Samandağ Gelişim Gençlik Spor Kulübü ve Çiftlikköy Kültür Spor Kulübünden temsilciler yer aldı.

BAŞKAN KILIÇ ÇOK UĞRAŞTI

İlimizde pandemi döneminde futbolda tek aktif amatör branş olan ayak tenisi, yapılan turnuvalarla geniş kitlelere yayıldı. Ayak tenisinin bu kadar yaygınlaşmasında Körfez Vefaspor Kulübü Başkanı Muhammed Emin Kılıç ile yönetim kurulu üyelerinin de etkisi çok fazla oldu. Başkan Kılıç, federasyonun kurucu üyeleri arasında yer alırken, Körfez Vefaspor Kulübü yöneticileri Halil Kılıç ve Savaş Aslan da yönetim kurulu üyeliklerine seçildi.

FEDERASYON BAŞKANI UMUTLU

Yapılan ilk genel kurulda Ayak Tenisi Federasyonu Başkanlığı görevine getirilen Mustafa Sunkur, bu sporun geleceği konusunda umutlu. Sunkur, "Gençlerimize bu branşı kazandırmak istiyoruz. 81 ilimizde temsilcimiz var. 20 şehrimizdeki bölge yapılanmasıyla oyun kuralları ve hakem eğitimlerimiz verilmeye başlandı. Federasyonumuzun ülkemize ve Türk gençliğine hayırlı olmasını temenni ediyorum. Federasyonumuzun amacı, Türkiye'yi uluslararası arenada temsil edip, büyük başarılar kazanmak" dedi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7275954/ayak-tenisinde-vefaspor-damgasi