Vali Yavuz, liman bölgelerindeki müsilajı incelendi

Vali Yavuz, liman kenti Kocaeli’nin, ekonomisine, iş gücüne ve iş hacmine katkı sunan Evyapport ve DP World Limanlarını ziyaret etmek amacıyla bugün Körfez'e gitti. Ziyaretlerinin ardından liman bölgeleri ve Körfez’deki müsilaj durumunu gözlemlemek amacıyla Römorkör ile Körfez’de bir süre inceleme yapan Vali Seddar Yavuz, temizleme ve son durum hakkında Kocaeli Liman Başkanı Murat Akpınar’dan bilgi aldı. 

Liman içindeki tesisleri tek tek gezerek, çalışmaları yerinde gören Vali Yavuz, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisini geliştirmeye yönelik sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür edip, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Yüzde yüz yerli ve milli sermayesi ile Doğu Marmara Bölgesinde pazar lideri bir liman işletmesi olmak amacıyla sürdürülebilir liman hizmetleri sunan, uluslararası  taşıma imkânı sunabilen bölgedeki ilk özel liman işletmesi olma özelliği gösteren Evyaport’u ziyaret etti. Evyaport toplantı salonuna geçen Vali Seddar Yavuz yetkililerden çalışmaları hakkında bilgi alarak, yüzde yüz yerli ve milli sermayesi ile gelişmekte olan bölgemizin sanayisinin ihtiyaçlarına cevap vermesi ve ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sunması nedeniyle teşekkür etti.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/video/7268992/vali-yavuz-liman-bolgelerindeki-musilaji-incelendi