Safiye Mahallesinde sonuçlara itiraz edilecek

Kocaeli’de 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrasında ara seçim yapılan yerlerden biri de Karamürsel sınırları içerisinde yer alan Safiye Mahallesi oldu. Safiye Mahallesi sakinleri gün içerisinde oylarını belirlenen merkezlerde kullanırken, oy verme işleminin sona ermesinin ardından sayım başladı. İki adayın yarıştığı muhtarlık seçimlerinde adaylardan biri merhum muhtar Necmettin Karacan’ın ardından göreve vekalet eden Mustafa Aslanalp olurken diğer aday ise Veysel Karacan oldu.

VEKALETEN YÜRÜTÜYORDU

Toplam 52 seçmenin bulunduğu Safiye Mahallesinde 48 oy kullanırken bu oyların 20’sini Mustafa Aslanalp, 28’ini ise Veysel Karacan aldı. Yapılan seçimin sonuçlarına göre seçim kazanan taraf Veysel Karacan olsa da muhtarlık görevini vekaleten sürdüren Mustafa Aslanalp sonuçlara itiraz edeceğini açıkladı.

İTİRAZ EDECEK

İlk sonuçlar ardından düşüncelerini paylaşan Mustafa Aslanalp seçimle ilgili "Buraya bir hafta içerisinde 12, 13 kişi taşıması yapıldı, taşıma işlemi yapılan kişiler bu köyde, mahallede oturmuyorlar. Bana bu seçimden sonra itiraz edebileceğim söylendi, ben itiraz edeceğim.” ifadelerini kullandı.

“HAKKIM OLANI ALDIM”

Açıklanan sonuçlara seçimin kazan tarafı olan Veysel Karacan ise seçimle ilgili “İnsan kazandığı zaman ister, istemez heyecanlanıyor. Köyümüze hayırlı olsun, Allah utandırmasın. Hakkım olanı hayırlısıyla, vatandaşın oyuyla aldım.” dedi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7267375/safiye-mahallesinde-sonuclara-itiraz-edilecek