Motosiklet yarışmaları Kartepe’de başlıyor

Enduro tutkunlarının ilgiyle takip ettikleri  Türkiye Süper Enduro Şampiyonası 1. ayağı  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın destekleriyle ilimizde yapılacak. Kartepe’de bulunan Motocross ve Atv Parkuru’nda yarışmasının yarın toplu start alacak endurocular antrenman ve sıralama yarışları ile zorlu engelleri geçmeye çalışacak. Pazar günü ise final yarışmaları gerçekleşecek.

SPOR, TURİZMİN GELECEĞİDİR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi ev sahipliğinde “Spor, Turizmin Geleceğidir” sloganıyla Spor Turizmi kapsamında dört ayaktan oluşan şampiyonanın ilk ayağı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Motosiklet Federasyonu, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kartepe Motosiklet Kulübü’nün işbirliğinde gerçekleşecek.

BÜYÜK HEYECANA SAHNE OLACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Kartepe’de düzenlenecek Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın açılış ayağında toplu start alacak endurocular, zorlu engelleri aşmaya çalışacak. Süper Enduro Pistindeki (750 mt) yarışlar; Super EnduroGP, Enduro Prestij (EP), Enduro Usta (EU), Enduro Hobi (EH), Enduro Genç (EG), Enduro Veteran (EV) ve Enduro Kadın (EV) sınıflarında yapılacak.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7257754/motosiklet-yarismalari-kartepede-basliyor