“22 kulüp arasında birinci olduk”

Sapanca Kırkpınar’da gerçekleşen, toplamda 22 kulübün 680 sporcu yarışarak rekor bir katılım gerçekleştiği müsabakalar 4 gün sürdü. Yarışlar sonucunda ilimizi temsil eden takımlardan İzmit Sümerspor Kürek Kulübü, değişik yaş grubu ve kategorilerde tam 6 birincilik kazandı. Sümersporlu kürekçiler ayrıca, 3 ikincilik ve 5 üçüncülük alarak klasmanda da ilk sırada yer almayı başardı. Sümerspor, bireysel başarılardan sonra U-19 kızlar kategorisinde, kadınlar kategorisinde takım halinde birinci oldu. U-19 erkekler kategorisinde ikincilik kürsüsünde yer aldı.

48 SPORCUYLA KATILIM SAĞLADI

Son yıllarda kürek sporundan ilimizin en önemli kulüpleri arasında yer alan, girdiği her yarışmada başarılı olan İzmit Sümerspor, Sapanca’da yapılan son yarışmaya da 48 sporcuyla katılım sağladı. Temsilcimiz,  bu şampiyonaya en fazla sporcu sayısı ile katılım sağlayan kulüp unvanını da aldı. İzmit Sümerspor, U-23 kadın ve erkek, U-19 kadın yaş grubu dışında masterler kategorisinde de 13 sporcusu ile şampiyonada yarıştı. Sümerspor, masterler kategorisinde 1 ikincilik, 2 üçüncülük alarak kürsüye çıkmayı başardı.

“YERLİ YAPIM TEKNELERLE BAŞARIYI YAKALADIK”

İzmit Sümerspor Kulübü Başkanı Serenay Subaşı; yarışmalarda çok başarılı olduklarını belirterek, “Pandemiden dolayı kısıtlı imkanlar çerçevesinde hazırlıklarını yaptığımız bu organizasyonda başarı elde eden tüm sporcularımı ve teknik ekibimi yürekten tebrik ediyorum. Bu arada kazandığımız 6 birinciliğin 4’ünü yerli yapım teknelerle kazandık. Diğer kategorilerde birincilikleri alan kulüplerin tekneleri Avrupa birinci sınıf teknelerdi. Biz İzmit Sümerspor olarak kısıtlı imkanlarla ne kadar büyük başarıların gelebileceğini de göstermiş olduk.

“22 KULÜP ARASINDA BİRİNCİ OLDUK”

Ülke genelinde 22 kulüp ve 680 sporcunun katılım sağladığı böylesi önemli bir organizasyonu en başarılı kulübü olarak tamamlamak gerek sporcularımız, gerek kulübümüz gerekse ilimiz adına sevindirici bir durumdur. Kendimle ve kulübümle gurur duyuyorum, biz büyük bir aileyiz ve aile çatımızı da her geçen gün büyütüyoruz, büyümeye de devam edeceğiz.  Kocaeli sporcu kenti, bizlerde her bir gencimizi topluma kazandırma adına sporla su ile tanıştırıp, dereceler elde ederek gençliğe büyük bir yatırım yapıyoruz. Kazandığımız kupa ve madalyalar, bizlerin yıl boyunca çalışmamızın bir eseridir. Bizlere birçok konuda destek veren ve yanımızda bulunan kent büyüklerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7250306/22-kulup-arasinda-birinci-olduk