Kafeler kapılarını açtı! Yağmur bile vatandaşa engel olamadı

İlimizde faaliyet gösteren lokanta, restoran ve kafeler, 13 Nisan'dan beri paket servis ve gel-al yöntemiyle hizmet veriyordu. Geçtiğimiz gün açıklanan yeni kademeli normalleşme kuralları kapsamında kafe ve restoranlar müşteri kabul etmeye başladılar. Aylardır sıkıntı çeken işletmeciler kısıtlı saatlerde de olsa müşteri kabul edilmesi kararından memnuniyet duydular.

MÜŞTERİ KABULÜNE BAŞLADILAR

Yeme içme üzerine çalışan iş yerleri, kademeli normalleşmeyle beraber Sağlık Bakanlığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan koşullara göre sabahın erken saatlerinde yaptıkları hazırlıkların ardından müşterilerini kabul etmeye başladı. Kafe ve restoranlar 07.00-21.00 saatleri arasında müşteri kabul edecek. İşletmeler saat 24.00’a kadar da paket servis yapabilecekler.

“HALK DUYARLI OLMALI”

Kafe işletmecisi Muhammet Yılmaz, “Açılmanın hayırlısı olması temennisinde bulundu. Tekrar kapanmak istemediklerini belirten Yılmaz, "Maske mesafe ve temizlik kurallarına uyarak çalışacağız. Esnafımızın dışında halkımızın da duyarlı olması lazım. Sadece esnafla bitmiyor. Temennimiz inşallah vatandaş da kendi sorumluluğunu alıp hep beraber bu dönemi atlatırız." dedi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7244499/kafeler-kapilarini-acti-yagmur-bile-vatandasa-engel-olamadi