Bahçeşehir'de etkinlikler hız kesmiyor

Her yıl 4. Sınıf öğrencilerinin geleneksel olarak düzenlediği ve veliler tarafından büyük ilgi gören ‘’Eğlenceli Matematik Panayırı’’ bu yıl online ortamda yapay zeka tabanlı dijital öğrenme platformu olan ‘Metodbox’ üzerinden gerçekleştirildi.

Pandemi sebebiyle etkinliklerini yüz yüze yapamayan Bahçeşehir Koleji, sürece uygun olarak yaptığı planlamayla etkinliklerini online ortama taşıyarak eğitim faaliyetinin sürdürülebilirlik ilkesinden ödün vermeden çalışmalarına devam ediyor. Online ortamda gerçekleşen ‘’Eğlenceli Matematik Panayırı’’ öğrenciler açısından yapay zeka tabanlı kişiye özgü dijital öğrenme platformu ‘Metodbox’ ile daha da heyecanlı bir hale geldi.

21.yüzyıl öğrenme becerilerini ön planda tutarak hazırlanmış olan ve bir K 12 dijital öğrenme platformu olan Metodbox, eğitsel oyunlar, çeşitli matematik uygulamaları ile mantık kurma, problem çözme, ölçüler, kesirler ve akademik becerileri geliştirme gibi etkinliklerle öğrenciler ve öğretmenler matematik panayırında çok eğlenceli vakit geçirdiler.

Eğlenceli Matematik Panayırı, eğlenceli matematik oyunlarıyla öğrencilere keyifli ve heyecan dolu dakikalar yaşatırken bir taraftan da çocukların matematik becerilerinin gelişimine destek oldu. Böylece Bahçeşehir Koleji öğrencileri matematik dersinde öğrendikleri bilgileri kullanmayı deneyimleme ve eğlenerek pekiştirme fırsatı buldular.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7229013/bahcesehirde-etkinlikler-hiz-kesmiyor