AGD’den İsrail’e füzeli tepki

İsrail’in Filistin’e yönelik Siyonist zulmüne karşı Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şubesi tarafından İzmit Sabri Yalım Parkında gerçekleştirilen basın açıklamasında maket füzeler kullanıldı. ‘Büyük Kudüs Direnişi’ sloganıyla gerçekleştirilen açıklamaya AGD Şube Başkanı Kemal Halıcı, CHP İl Başkanı Özgür Harun Yıldızlı, Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı İsmail Uslu, CHP il yöneticileri ve çok sayıda STK temsilcisi ve vatandaşlar katıldı.

“HİÇBİR SES YOK”

Basın açıklamasını okuyan AGD Kocaeli Şube Başkanı Kemal Halıcı, “İsrail Terör Örgütü tüm Dünya'nın gözlerine baka baka kadın, erkek, yaşlı, çocuk demeden katlediyor. 7 Mayıs'ta Mescid-i Aksa'da ibadet eden Müslümanlara yönelik saldırılarına Filistinli direniş gruplarının karşılık vermesiyle Gazze'ye başlattığı saldırılarda şimdiye kadar 61'i çocuk, 36'sı kadın 212 kişi hayatını kaybetti, en az 1400 Filistinli yaralandı. Asıl sorun şu ki; Tüm Dünya'nın gözü önünde yapılan bu soykırımı bütün dünya görmezden geliyor. Birkaç ülkeden ve sizler gibi vicdanlı insanların kısık seslerinden başka hiçbir ses yok.

“MAZLUMA SAHİP ÇIKMAZLAR”

Biz bu ölüm sessizliğini iyi biliriz. Biz büyük devletiz, süper gücüz diye geçinen sözde devletleri, onların kokuşmuş topluluklarını, kan emici liderlerini iyi biliriz. Bizler Bosna'da gördük onların nasıl zalimle iş birliği yaptığını. Çeçenistan'da gördük nasıl Müslümanların yurtlarını işgal ettiklerini. Afganistan'da, Irak'ta, Libya'da gördük nasıl soykırım yapıp katlettiklerini. Ve işte hala da görüyoruz ne Doğu Türkistan'da ne Filistin'de ne de bir başka coğrafyada Müslüman bir mazluma sahip çıkmadıklarını.

“BARIŞ SAĞLAMAYA ÇALIŞIRLAR”

Biz de bizi yönetenlerde gayet iyi biliyorlar ki; bu değişmeyecek. Ne Avrupa Birliği'nden ne Birleşmiş Milletler 'den ve nede bunların oluşturduğu bir başka topluluktan bu yaraya merhem olmayacak. Bunlar ancak daha önce pek çok örnekte olduğu gibi iş işten geçip olan olduktan, ölen öldükten sonra meydana çıkıp göstermelik laflar ederler. Vakti zamanında Kıbrıs Barış Harekatı'nda olduğu gibi mazluma ulaşan eli kesmek, zalimi korumak için barış sağlamaya çalışırlar.

“İSLAM BİRLİĞİ VURGUSU”

Türkiye, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler gibi hiçbir zaman mazlumun yanında yer almamış oluşumların, adı var ama kendisi yok İslam İşbirliği Teşkilatı'nın karşısında yeni bir dünya nizamı için yeni birlikler kurmak zorundadır. Türkiye mazlumların hamisi bir ülke misyonu taşımaktadır. Konuşmamın başında da ifade ettiğim gibi bize tarihin yüklediği bir misyon vardır. Hem bölgemizde huzuru sağlamanın hem dünya mazlumlarına kanat açabilmenin yolu İslam Birliği'nden geçmektedir.

“CAN VERMEYE HAZIRIZ”

Bıçak kemiğe dayanalı çok oluyor. Biz kınamaktan, meydanlarda miting yapmaktan bıktık. Kudüs bizim kırmızı çizgimiz. Bu çizgi kanla çizilidir. Biz bu uğurda kan dökmeye de can vermeye de hazırız. Gerekirse hiç düşünmeden can veririz fakat Başkenti Kudüs olan Mescid-i Aksa ‘sız özgür olan bir Filistin bırakırız. Hangi dilde kınarsanız kınayın hangi dilde uyarırsanız uyarın Israil duymaz. Ne zaman ki silahlar konuşur, ne zaman ki Mehmetçik Israil'e yola çıkar o zaman İsrail'in dili çözülür. İsrail'in tek bildiği dil silahların dilidir.

“ASKERİMİZ FİLİSTİN’E GİTSİN”

Bugün Kocaali’de, yarın dünyanın bir ucunda, nefes aldığınız her yerde hesap soracağız. Madem Filistin'i seviyoruz, madem İsrail'in zulümlerinin karşısındayız, madem bir şeyler yapmalıyız. O halde.1997'de meclis tezkeresi ile İsrail'e asker gönderen, Başbakan Erbakan Hocamızın öğrencileri olarak diyoruz ki: Bir an önce meclisten teskere çıkartarak askerimiz Barış Gücü olarak Filistin’e gitsin. Biz niçin İsrail'i koruyacağız ve bizler İsrail'i kimden korumaya çalışıyoruz.

“HALK ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI”

Dolayısıyla Mescidi Aksa'yı yıkıp, Süleyman Mabedini inşa etmeyi planlayan Israil'in, koruma kalkanı olan Kürecik Üssü kapatılsın, Biz diyoruz ki, Emperyalist ABD'nin Ortadoğu'da ne işi var, Irakta ve Suriye'de katliamlar yapan, Türkiye'de darbeleri yöneten ABD'nin İncirlik Üssü kapatılsın. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Filistin ile devletler arası yapabileceğimiz tüm anlaşmaları yapmak, işbirliğimizi artırmak zorundayız. Bugün farklılıklarımızı bir kenara bırakalım, bütün siyasi partiler bir araya gelsin ve bir Kudüs İttifakı oluşturulsun. Türkiye halkı üzerine düşeni yapmıştır, sıra iktidardadır” dedi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7190143/agdden-israile-fuzeli-tepki