Kaymakam Cinbir özel çocukları ağırladı

İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla; Yenidoğan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri Muhammet Ali Kalay, Mustafa Kalay, Kurum Müdürü Elif Çini ve öğretmenleri Rabia Koçak’ı makamında ağırladı. Ziyarette özel eğitim alan öğrenciler Kaymakam Cinbir’e kendi yaptıkları Türk Bayrağı’nı hediye etti. Kaymakam Cinbir de özel misafirlerine eğitim seti ve kitap hediye etti. 

YAŞANABİLİR DÜNYA BIRAKMAK İÇİN

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Cinbir; “Çocuklarımız aydınlık yarınlarımızdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurduğu bu özel günü çocuklarımıza armağan etmiştir. En değerli varlığımız olan çocuklarımızı önemsiyor ve onlara daha da yaşanılabilir bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. Özellikle de engelleri olan ama bizim özel çocuklarımız olarak gördüğümüz Muhammet Ali ve Mustafa gibi çocuklarımızın önlerindeki bizlerden kaynaklı engellerin kaldırılmasına yönelik toplumsal bir duyarlılık oluşturmak için yapılan çalışmalarımızı artırmamız gerektiğine inanıyoruz” dedi.

BİRLİK VE DİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN

Cinbir sözlerini söyle sürdürdü: “Bütün çocukların çocukluklarını yaşayabildiği, aç ve açıkta çocuğun kalmadığı, hayallerini ve hedeflerini sınırlandırmak zorunda kalmayacağı şekilde her çocuğa yeterli imkanların sağlandığı, onların büyüyüp gelişebilmesi için ihtiyaç duyduğu sevginin ve huzurun hakim olduğu bir dünyayı hep birlikte inşa edebiliriz. Bu vesileyle, bu yıl da Pandemi nedeniyle sınırlı etkinliklerle kutlamak durumunda kaldığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gelecek yıl daha iyi şartlarda, koronavirüsten arınmış bir ortamda kutlayabilmeyi diliyorum. Bunun için de herkesin Kovid-19 salgınını önlemeye yönelik tedbirlere uyma konusunda duyarlı olmasını bekliyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Birlik ve dirliğimiz daim olsun.”

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/7009286/kaymakam-cinbir-ozel-cocuklari-agirladi