Karslı: "Urfa maçında biraz gevşedik

HOCAMIZIN TEDAVİ SÜRECİ İYİ GİDİYOR

Mustafa Reşit Akçay’ın durumuyla alakalı son bilgileri veren Turgay Karslı, tedavinin iyi gittiğini söyledi. Karslı, “Hocamız şu anda gayet sağlıklı. Rutin tedavi süreci bitmek üzere. Yakalandığı Covid-19’a ilk günlerde direnç gösterdi ama daha sonrasında değerleri düştüğü için hastaneye kaldırmak zorunda kalmıştık. Biz Hekimoğlu maçına giderken, hocamız hastanede tedavisini sürdürdü. İlk 2-3 günü yoğun geçmişti. Edindiğimiz bilgilere göre gayet iyi. Oksijen seviyesi yerine ulaştı. Onun için de bizim için de zor bir süreçti. İyi bir tedavi süreci geçiyor. Başkanımızın kendi doktoru hocamızla ilgileniyor. Önümüzdeki bir iki gün içerisinde servisten çıkıp aramıza katılacak inşallah. Yeni bir test yapacaklar. Negatif çıkarsa, sağlığı da elveriyorsa Uşak maçında bizimle olacaktır” dedi.

URFA MAÇINDA BİRAZ GEVŞEDİK

Geride kalan Şanlıurfaspor maçını değerlendiren Karslı, ”Evimizde, atak oynamamız ve kazanmamız gereken bir maçtı. Bu oyunun savunma paragrafını Hekimoğlu maçında çalıştık. Geride kalan bir günlük tepe antrenmanımızda da hücum bölümünü çalışmaya çalıştık. Zaman çok dar. Yapabildiğimiz kadar yapmaya çalıştık. Güzel bir tanımlama var. Top bizdeyken bütün oyuncuların hücum oyuncusu, savunmadayken de savunma oyuncusu olması gerekiyor. Buralarda mental olarak aşama kaydedeceğiz. Hekimoğlu maçında bunu ortaya koymuştuk. Urfa maçında belli ki biraz gevşedik. Bunun neticesinde bir gol yedik. Golü erken bulmamız bize güven verdi ama bu güvenin yetersiz olduğunu devre arasında arkadaşlara defalarca söyledik. İkinci yarıda istediğimiz tempoyu yakalayamadık. Elimizdeki rezerv oyuncu sayısının sınırlılığı hamle gücümüzü sınırlamıştı” şeklinde konuştu.

UŞAK MAÇI ZOR BİR MAÇ OLACAK

Kaleci Bayram Olgun’un performansı ve perşembe günü oynanacak Uşakspor maçıyla ilgili de konuşan tecrübeli antrenör, “Beni yükselten şey penaltı kurtarışı değil, yanlış anlaşılmasın. Penaltı atılmadan önce kendine ve takım arkadaşlarına göstermiş olduğu güven duygusu ve enerjisiydi. Hakeme karşı ‘Sen git işine bak. Konsantre olmak istiyorum. Bana uyarıda bulunma. Penaltıyı yemeyeceğim’ demesi beni yükseltti. Orada anlamıştım zaten kurtaracağını. Bir oyuncunu bir olayı bu kadar sahiplenmesi ancak bu kadar olabilirdi. Hakkını da verdi. Tebrik ediyorum kendisini. Bize altın değerinde 3 puan kazandırdı.   Kocaelispor olarak kalan tüm puanlara talibiz. Hepsi 3 puan anlamı çıkmasın ama puan ve puanlar olarak talibiz. Uşakspor gibi zor bir takımla oynayacağız. Kendi evinde mağlup olmayan, saldırgan bir takım. Son haftalarda oynadığımız kompakt yapımızı, bu sefer ön tarafa neler katabiliriz, kaçırdığımız golleri nasıl daha iyi değerlendiririz, ona göre hesap yapacağız. Savunma tarafını yüzde 60 merkezden savunmaya yapıyor gibiyiz” dedi.

ÖNCE ARA HEDEF, SONRA TEMEL HEDEF

Hiçbir maçın kolay olmadığını dile getiren Karslı, “Geçtiğimiz günlerde söylediğim bir şey yanlış anlaşıldı, yorumlarda okudum. Hekimoğlu, Erzincan ve Urfa maçları Play-Off için direnme maçları. Rahat maç oynamıyoruz. Oynadığımız Erzincan maçı rakip için Play-Off’a çıkma maçıydı. Muhtemel rakiplerimizden biri olacağını söylemiştim. Bu maçlar bizim için bir egzersiz. Son kurguladıkları takımı görüyoruz. Play-Off’ta karşılaşabiliriz. Bizim için veri tabanı oluşturuyor. Aynı şey Hekimoğlu maçı için de geçerli. Oynayacağımız hiçbir maç çantada keklik değil. Oynayacağımız takımlar ya aşağıyla mücadele ediyor ya da Play-Off için mücadele ediyorlar. Hepsinin hedefi var. Biz de Kocaelispor olarak öncelikle hedeflediğimiz yer var. Hedefe direkt ulaşmak zor. Hedefin ara hedefleri olmalı. Biz ara hedefler üzerinden atış yapmalıyız. Ara hedef Play-Off, temel hedef bir üst lige çıkmak. Önce ara hedefe ulaşalım, sonrasında zaten hocamız da gelecek” diye konuştu.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/6993726/karsli-urfa-macinda-biraz-gevsedik