İzmit ve Başiskele Belediyelerinde en düşük işçi maaşı belli oldu

İZMİT'TE EN DÜŞÜK 4 BİN 535 LİRA

İzmit Belediyesi SARBAŞ ve BEKAŞ şirketlerinde çalışan 1200 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde geçtiğimiz hafta masada anlaşma ile tamamlandı. Yarın saat 13.00’te Belsa Plaza önünde yapılacak olan törenle sözleşme imzalanacak. Sözleşme ile en düşük işçi ücreti 4 bin 535 lira olurken, en yüksek maaş ise 6 bin 400 lira oldu. Sözleşme ile aynı işi yapan işçiler eşit işe eşit ücret alacak.

YASİN ÖZLÜ DETAYLARI AÇIKLADI

Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü toplu iş sözleşmesinin ayrıntılarını açıkladı. Evli ve çocuklu bir personel giydirilmiş olarak 4 bin 505 TL alacak.

Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü toplu iş sözleşmesiyle ilgili açıklama yaptı. Tüm imkanların zorlanarak yapıldığı sözleşmenin mutluluğu içinde olduğunu söyleyen Özlü şu ifadeleri kullandı:

“Kentimizin her metrekaresine hizmet götüren tüm ekip arkadaşlarımız için tüm imkanlarımızı zorlayarak hayat standartlarına katkı sağlayacağını düşündüğümüz bir sözleşmeye imza atacak olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Hizmet-İş Sendikamız ile birlikte #Güzel işlerimize imza atan personelimizi ilgilendiren toplu iş sözleşmemiz ile birlikte sahada çalışan evli ve çocuklu bir personelimiz giydirilmiş olarak 4 bin 505 TL ücret alacak. Hayırlı uğurlu olsun! Ayrıca bu sürece katkı sağlayan Hizmet İş Sendikası   Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy’a, tüm sendika temsilcilerimize ve fedakarca alın teri döken tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/6523122/izmit-ve-basiskele-belediyelerinde-en-dusuk-isci-maasi-belli-oldu