Yıldız: “Zamlar bel büktü”

Yazılı bir açıklama yapan Şanbaz Yıldız şunları dile getirdi:

“Ülke genelinde doğalgaz, elektrik, otoyol ve köprüler, gıda ürünlerine ve  Kocaeli’deki ulaşım zammının ardından 6 Şubat 2021 itibariyle ekmeğe de zam geldi. Kocaeli genelinde ulaşıma Kasım ayında yapılan ve 1 Ocak’ta geçerli olan yüzde 16,7 oranındaki zammın ardından en son 17 Ocak 2020 tarihinde gramajı 230 grama düşürülerek 1.75 TL'ye satılan ekmek, bu yıl gramajı aynı kalarak 2 TL'den satılmaya başlandı”

Esnafla yaptıkları görüşmeleri dile getiren Şanbaz Yıldız, “Zaten ekonomik krizle boğuşuyorduk, üstüne pandemi sebebiyle gelen kısıtlamalar belimizi büktü diyen esnaf, yapılan desteğin yetersizliğinden de yakınıyor. Ödeyemedikleri kiralardan, faturalardan ve artan maliyetlerden şikayetçi. Çaldığımız her kapıda, görüştüğümüz her vatandaşımızdan ceplerdeki ve mutfaktaki yangını dinliyoruz.

KAŞIKLA VERİP KEPÇE İLE ALIYOR

Enflasyon ve art arda gelen zamlarla alım gücünü kaybeden vatandaşımız da pandemiyle beli bükülen esnafımız da ve özellikle fırıncılarımız da zor günler geçirmektedir. Esnaf kan ağlıyor, vatandaş ise kaşıkla verip kepçeyle alan iktidarın basiretsiz yönetim anlayışı ve zamlarla boğuşuyor. Sosyal devletçilik anlayışı gereği iktidarın ve yerel idarelerin hem fırıncılarımızın hem de alım gücü hızla düşen vatandaşımızın mağduriyetini bir an önce gidermesini bekliyoruz.”

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/6362206/yildiz-zamlar-bel-buktu