Kaymakam Cinbir'den 19 Eylül Gaziler Günü mesajı

"BAŞTA GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK OLMAK ÜZERE TÜM GAZİLERİMİZE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM"

Kaymakam Cinbir Gaziler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: "Sevgili İzmitliler, Değerli Dostlar ; Aziz milletimiz için şehitlik ve gazilik unvanları hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek kadar büyük ve önemli bir onur kaynağıdır. Ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum" anlayışıyla istiklal ve istikbaline sahip çıkan, her karışını asil kanlarıyla sulayarak bu toprakları bize vatan yapan Aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarıyla dolu şanlı bir tarihe sahip büyük bir milletiz. Gazilerimiz; Bayrakları Bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. " diyerek bu toprakları kanlarıyla sulayarak bize vatan yapan aziz şehitlerimizin kahraman silah arkadaşlarıdır ve aziz şehitlerimizin bize, Türk Milletine emanetleridir.
19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle; bu toprakları bize vatan yapan, bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz bütün kahramanlarımıza, Aziz Şehitlerimize, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kahraman Gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyor, Hakk’a yürüyenlere Allah'tan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve mutluluklar diliyoruz."

"AZİZ ŞEHİTLERİMİZE KAHRAMAN GAZİLERİMİZE BİNLERCE SELAM OLSUN"

"Bu anlamlı günde; söz konusu vatansa gerisini teferruat gören büyük bir millet olarak, vatanımıza, istiklal ve istikbalimize içten ve dıştan kasteden düşmanlara ve onların işbirlikçileri ile bütün şer odaklarına haddini bildiren kahramanlıklarımızın kaynağı olan vatan sevgisinden, birlik ve beraberliğimizden aldığımız güç ve mazlumların ve mağdurların umudu olduğumuzun bilinciyle şanlı geçmişimizden devraldığımız sorumluluklarımızı yerine getirerek ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, daha da güçlü bir Türkiye'yi inşa etmek için çalışmaya devam edeceğimize dair kararlılığımızı bir kez daha ortaya koyuyoruz. Bir cennet bahçesine girercesine şehadete koşan Aziz Şehitlerimize ve Kahraman Gazilerimize binlerce selam olsun.
Birlik ve dirliğimiz daim, yarınlarımız aydınlık olsun."

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/5488298/kaymakam-cinbirden-19-eylul-gaziler-gunu-mesaji