Cengiz Topel Caddesi'nde yoğun mesai var

CENGİZ TOPEL CADDESİ'NDE YOĞUN MESAİ VAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentin tüm ilçelerinde trafik yoğunluğunu azaltmak için ürettiği projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakının özellikle üzerinde durduğu ulaşım projeleri yine Başkanın talimatıyla hızlı bir şekilde sonlandırılıyor. Darıcanın ulaşım sorununu büyük ölçüde rahatlatacak Cengiz Topel Caddesinde de yol yapım çalışmaları yoğun bir tempoyla devam ediyor. Bölge trafiğini rahatlatacak olan Cengiz Topelde çalışmaların hızlı bir şekilde tamamlanması hedefleniyor.

YOL GENİŞLETME TAMAMLANDI

Çalışmalar kapsamında şimdiye dek 320 metre uzunluğunda 1000 metreküp taş duvar imalatı yapıldı. 2 bin 50 metreküp kazı çalışması yapılan projede kazı regraj çalışmaları halen devam ediyor. Elektrik ve yağmursuyu hattı yapımı da devam eden projede caddenin yol genişletme ve taş duvar imalatı tamamlandı.

24 METRE GENİŞLİK

24 metre genişliğe çıkarılacak projede 2 gidiş 2 dönüş ve 1 parklanma şeridi bulunuyor.  Yol üstyapı çalışmaları kapsamında yaklaşık 8 bin 200 ton pmt 6 bin 400 ton asfalt 5 bin metrekare parke ve 4 bin metre bordur kullanılacak.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/5449217/cengiz-topel-caddesinde-yogun-mesai-var