Yıldız'dan Üzülmez'e: "Kocaelispor Kocaeli halkınındır"

Kocaelispor Mali Genel Kurulunda gündeme gelen logo değişimi önergesinin kongre sonunda yaşanan olaylı tartışmanın ardından, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız’dan bir açıklama daha geldi.

ÜZÜLMEZ'İ TEBRİK EDERİZ

Şanbaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

"Bugün gerçekleştirilen Kocaelispor’umuzun seçimli genel kurulunda mevcut başkan Hüseyin Üzülmez tekrar başkan seçildi. Seçildiği bu yeni dönem başkanlığı için kendisini tebrik ediyoruz ve bu yeni dönemde; geçmiş dönemde Kocaelispor’umuzun kapanmasına sebep olacak olan Sn. İbrahim Karaosmanoğlu dönemini unutup Kocaelispor’umuzun başarısını siyasi çıkar uğruna kendisine mal etmeye çalıştığı gibi çalışmamasını beklediğimizi bilmesini istiyoruz.

KOCAELİSPOR'U KENDİNİZE AİT GÖRÜYORSUNUZ

Sn. Hüseyin Üzülmez kongrede yaptığı konuşmasında, 'Kocaelispor, siyaset üstü bir mecradır. Bu kentin takımıdır. Hepimiz siyasi rozetlerimizi bir kenara bırakacağız. Hep birlikte Kocaelispor’umuzu üst lige taşıyacağız' dedi. Söylemlerinizin inandırıcı olması için eylemlerinizle desteklemeniz gerekir. Açıkladığınız seçilen genel kurul listenizde İYİ PARTİ’mizi temsilen hiçbir isim bulunmamaktadır. Görüyoruz ki siz Kocaelispor’umuzu yalnızca kendinize ait görüyorsunuz.

SİZE TOKAT NİTELİĞİNDE OLAN CEVAP

Dün gerçekleştirilen 'Olağan Mali Genel Kurulu' nda MHP’li üyelerin Kocaelispor’umuzun logosunda İYİ Parti logosunu andıran güneşin kaldırılmasını gündeme getirmesinin ardından bugün Genel Kurul Listesinde İYİ PARTİ’mizi temsilen hiçbir ismin olamaması bizi şaşırtmamıştır. Size tokat niteliğinde olan en güzel cevabı 'İYİ Parti kuruluna kadar neredeydiniz? Bunca yıldır taraftarın çektiği çileyi, sizlerin egosunu tatmin etmek için heba etmeyiz.' diyen Kocaelispor taraftarı vermiştir.

YÖNETİMDE YER ALMASI GEREKİR

Yerel kulüpler o bölgede yaşayan halkın, takımı için yeri geldiğinde sevinciyle sevinen yeri geldiğinde üzüntüsüyle göz yaşı döken taraftarlarınındır. Siyasi partiler ve STK’lar gibi o bölgede yaşayan halkın refahı, huzuru için çaba sarf eden her oluşumun, demokratik bir yönetim için spor kulüplerinin yönetiminde yer alması gerekmektedir. Nitekim 14.05.2011 tarihinde yayınlanan 'KOCAELİSPOR KULÜBÜ DERNEĞİ ANA TÜZÜĞÜ'nde belirtilen durumları taşıyanlar dışında Kocaelispor’umuza gönül veren herkes üye olabilir ve genel kurulda yer alabilir demektedir.

İYİ PARTİ'Yİ HAZMEDEMEDİNİZ

Geçen dönem ki yönetim ekibi uzlaştırıcı idi, birlik ve beraberliği göstermekteydi. Diğer partilere gönül vermiş yöneticiler yönetim ekibindeydi. Bu dönem ne oldu da Kocaelispor’umuza sevdalı İYİ PARTİ’yi hazmedemediniz? Güneşimizden rahatsız oldunuz?

İYİ PARTİ'DEN İSİM BULUNMUYOR

Kocaelispor’umuzun şampiyon olması için demokratik bir biçimde yönetilmesi gerekmektedir. Genel Kurulda İYİ PARTİ’mizi temsilen hiçbir ismin bulunmamasını doğru bulmadığımızın bilinmesini, siyasi rant uğruna çabalayan hiç kimsenin Kocaelispor aşkını gönlümüzden silemeyeceğini ve Kocaelispor’umuzun şampiyon olması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğimizin bilinmesini isteriz."

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/5356870/yildizdan-uzulmeze-kocaelispor-kocaeli-halkinindir