Kuvvetli yağış geliyor!

SAĞANAK YAĞIŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Yapılan son değerlendirmelere göre yağışların bugün akşam saatlerine kadar etkili olacağını duyuruldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KOCAELİ DE YAĞIŞLI

Yağışların, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bolu ve Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun batı kıyı ilçeleri Pınarbaşı, Cide, Doğanyurt, İnebolu, Karabük'ün kuzey çevrelerinde yerel kuvvetli (30-60 kg/m²) olması bekleniyor.

METEOROLOJİDEN AÇIKLAMA

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Yağışların, yarın (Cumartesi) akşam saatlerine kadar Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bolu ve Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun batı kıyı (Pınarbaşı, Cide, Doğanyurt, İnebolu), Karabük'ün kuzey kesimlerinde yerel kuvvetli (30-60 kg/m²) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/5180353/kuvvetli-yagis-geliyor