SP'li Türel'den 30 Ağustos mesajı

Türel, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınlayarak; "Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, bu zaferi bizlere hediye eden tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyorum." ifadesine yer veren Türel, 30 Ağustos zaferinin, Türk milletinin hiçbir zaman esaret ve dayatmaya boyun eğmeyeceğinin göstergesi olduğunu vurguladı.

BİRLİK VE BERABERLİĞİ VURGULADI

Türkiye'nin hem içeride hem dışarıda tarihi bir süreçten geçtiğini belirten Türel, 30 Ağustos zaferindeki mana ve mesajı anlamaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu ifade etti. Milletin karşı karşıya kaldığı her zorluk ve badireyi, birlik ve kardeşlik ruhuyla aştığını ifade eden Türel, "Biz bin yıldır bu topraklarda yaşayan bir kardeşler topluluğuyuz. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece 7 düvel değil 77 düvel bir araya gelse bu vatandan çakıl taşı koparamaz." ifadesini kullandı.

"ATAMIZI VE SİLAH ARKADAŞLARINI RAHMETLE ANIYORUM"

Birlik ve beraberlik ruhunun en yakın örneklerinden birisinin 15 Temmuz darbe kalkışması olduğunu kaydeden Türel, şöyle devam etti:"Bu aziz millet hiçbir şart altında güce boyun eğmemiş, bağımsızlığından taviz vermemiş, kumpas ve dayatmayı kabul etmemiştir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki istiklal ve istikbalimiz tehlikeye düştüğünde bu yüce millet aynı kararlılığı, aynı fedakarlığı ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos zaferinin 98'inci yılında zaferin başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum."

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/5159012/spli-turelden-30-agustos-mesaji