Bizim Yaka’dan Vali Yavuz’a ziyaret

Son Valiler Kararnamesi ile Kocaeli Valisi olarak atanan Seddar Yavuz’u makamında ziyaret eden Bizim Yaka Gazetesi İmtiyaz sahibi Hayrullah Demiray, Genel Yayın Yönetmeni Semrel Aşçı ve Genel Koordinatör Burcu Nazlı, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Vali Seddar Yavuz, pandemi sürecinde karantina ihlali yapan vatandaşlara da önemli mesajlara yer vererek, mutlaka kurallara uyulması gerektiğini vurgularken, uymayanlar için de cezai yaptırımların uygulandığını belirtti.

KOCAELİ’YE FARKLI PROJELER

Kocaeli’ye dair farklı projelerin olduğunu söyleyen Vali Yavuz, her alanda insanların kendilerini daha güvende hissedebilecekleri önemli çalışmaların yer aldığına dikkat çekti. Türkiye’nin birçok bölgesinde valilik ve kaymakamlık görevlerinde bulunan Seddar Yavuz, özellikle Muş’ta valilik yaptığı dönemlerde her yıl kutlanan Malazgirt Zaferi’nin kutlama etkinliklerinin projesinin kendisine ait olduğunu söyleyerek, devlet adamlarının mutlaka şefkat ve kudret sahibi olması gerektiğini vurguladı.

“MAKAMDAN GÜÇ ALMAYIN”

Devlet kademelerinde makam sahibi olmak isteyen adaylara da gazetemiz aracılığıyla önemli mesajlar veren Vali Seddar Yavuz, “Bulunduğu makamdan güç alan değil, bulunduğu makama güç veren insanlar olmalı. Hizmetin elbette zorlukları var zaten ölmeyi göze alamıyorsanız, bu makamda olmamanız gerekir. Hizmetin ticareti olmaz” diyerek memlekete hizmet etmenin bambaşka bir sevda olduğunu kaydetti.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/5149521/bizim-yakadan-vali-yavuza-ziyaret