Nedir bu köpeklerin çektiği?

Ebru Maral Minareci
Ebru Maral Minareci

Son günlerde duyduğumuz nice çocuk tecavüzü ve çocuk ölümü zaten ülkece tüm ruh sağlığımızı bozdu. Bunu yapabilenin insan olmadığını, hasta dahi olsa yine de insanlık dışı olduğunu ve hiçbir savunmanın bu yapılanın göz ardı edilmesine cevap olmadığını bangır bangır söyledim.

Hukuksal bazda ağır cezalarla, önüne geçilebileceğini düşünüyorum. Bir diğer sinir bozan olay da özellikle nedense 70 yaş üstü dedelerin köpeklere tecavüz merakı. Bu ne iğrenç bir şeydir aklım almıyor.

Gün aşırı bir dede köpek tecavüzünden basına çıkıyor.Yakalanıyor ancak serbest bırakılıyor. Bir yaptırım yok. O yüzden köpeklere yapılan tecavüzler bu kişilerin yanına kalıyor.

Hepsinden öte bunu yapanlar (bu arada gençler de var köpeğe tecavüz eden) çevresinin, ailesinin yüzüne nasıl bakıyor? Hiç utanmıyor mu kendinden? Aklım almıyor. Bu insanlara ne oldu? Bu ne sapkınlıktır? Bayanlar olarak çocuklarımızı varsa beslediğimiz hayvanlarımızı bir de kendimizi korumaya çalışır olduk.

En kısa sürede bütün bu yaşanan tecavüz ve şiddet olayları için son derece ağır cezaların gelmesini bekliyorum.Toplumun yapısı bozuluyor. Bizim dinimizde böyle şeylere asla yer yoktur.Yetkililerden kalıcı ve caydırıcı çözümler bekliyoruz.Bizler de halk olarak bu tarz şüphelendiğimiz kişileri ihbar edersek, önüne geçebileceğimizi düşünüyorum.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Ebru Maral Minareci tarafından kaleme alındı
https://www.bizimyaka.com/makale/5083035/ebru-maral-minareci/nedir-bu-kopeklerin-cektigi