Kaymakam Cinbir: Unutmayacağız, unutturmayacağız

BU DESTANIN ADI 15 TEMMUZ DESTANI

İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “15 Temmuz 2016 günü, FETÖ'nün işbirlikçileri ile birlikte kalkıştığı hain darbe girişimi karşısında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısı ile meydanlara koşan Aziz Milletimizin Kahraman Evlatları; uçak ve helikopterlerden hainlerce yağdırılan bomba ve kurşunlara, tankların namlusunun önüne göğsünü siper ederek ülkemizin birliği ve dirliğine, Türk milletinin aziz vatanına, istiklaline, istikbaline, demokrasisine kasteden hainlere gereken cevabı vermiş, böylece tarih boyunca yazdığı destanlara yeni bir destan daha eklemiştir. Bu destanın adı #15TemmuzDestanı 'dır.

SONSUZA KADAR YAŞAYACAKTIR


Türkiye Cumhuriyeti Devleti; insanlığın son kalesi olarak kurulduğu değerlerle sonsuza kadar yaşayacaktır. Çünkü Cumhuriyetimizi kuran ve hayat veren ruh bugün de dimdik ayaktadır. Bu ruh; 1071'de Anadolu kapılarını Türklere aralayan, 1453'de İstanbul’u fethedip bir çağ kapatıp bir çağ açan, üç kıtaya sevgiyi, adaleti ve insanlık değerlerini taşıyan, Çanakkale'yi geçilmez yapan, Kocatepe’de haykıran, Urfa’yı Şanlı, Antep’i Gazi, Maraş’ı Kahraman yapan, Sakarya’yı şanlandıran ruhtur.

ZALİMLERİN KORKULU RÜYASI OLACAĞIZ


Bu ruh; bu memleketin bölünmez bütünlüğüne göz diken hain terör örgütleri ile yıllarca yılmadan ve kararlılıkla mücadele eden ruhtur. Bu ruh; kadınıyla-erkeğiyle, genciyle- yaşlısıyla, vatanına, istiklaline, cumhuriyetine, iradesine kasteden ihanet şebekesine haddini bildirerek 15 Temmuz Destanını yazan ruhtur.
Bu ruhla içten ve dıştan gelecek her türlü saldırıyı bertaraf ederek aydınlık yarınlara yürüyüşümüzü sürdürecek, daha da güçlü bir Türkiye’yi inşa ederek mazlumların umudu zalimlerin korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz.

UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle; Vatan söz konusu olduğunda her şeyinden vazgeçebilen ve gerisini teferruat sayan bir millet olduğumuzu bir kez daha bütün dünyaya gösteren Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Kahraman Gazilerimize şükran duygularımla sağlık ve sıhhat diliyorum.
‘Girmeden tefrika bir millete,düşman giremez;
Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez’
Birlik ve dirliğimiz daim, yarınlarımız aydınlık olsun.
#Unutmayacağız #Unutturmayacağız” dedi.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/5008853/kaymakam-cinbir-unutmayacagiz-unutturmayacagiz