Düğün sonrası 6 ev karantinaya alındı!

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen bir düğün organizasyonundan sonra üç pozitif vaka tespit edildi. Bunun üzerine ilçe sağlık müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Pozitif vaka çıkan kişilerle temaslı 6 adres karantinaya alındı. Karantinaya alınan evlerine yaşayanlara test yapılırken, dışarı ile tüm temasları kesildi.

SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

Darıca İlçe Sağlık Müdürü Ulaş Doğan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

Darıca İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak Korona virüsünün İlçemizde görüldüğü ilk günden itibaren verilen emek, gösterilen çaba ne yazık ki son günlerde anlamını yitirdi. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen bir düğün organizasyonunda üç pozitif vakanın ve temaslılarının fütursuzca davranması nedeniyle 6 (altı) adreste karantina uygulanmasını zorunlu kılmıştır.

TÜM HALKIMIZDAN RİCAMIZ

Gayretli çalışmalarımız sonucunda vakaların sıfıra indiği son dönemde bu ve buna benzer olayların yaşanması, bizi ve tüm sağlık çalışanlarımızı fevkalade üzmüştür. Darıca’da yaşayan tüm halkımızdan ricamız; maske kullanımı, sosyal mesafe, el hijyeni ve genel temizlik kurallarına uyulmalı, gerekmedikçe sokağa çıkılmamalı, kalabalık ortamlardan uzak durulmalı, işyerlerinde çalışanların kişisel koruyucu ekipmanlar kullanmalı, Sağlık Bakanlığımızın talimatlarına riayet edilmelidir

VİRÜSE DAVETİYE ÇIKARMAYIN

Unutulmamalıdır ki; asker uğurlamaları, düğün ve eğlencelerimiz kabusa dönebilir. Kendiniz ve sevdikleriniz için virüse davetiye çıkarmayın.  15 Temmuz ruhuyla Covid-19 virüsü ile mücadelemiz devam edecektir.

 

 

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/5008034/dugun-sonrasi-6-ev-karantinaya-alindi