Deva Partisi İl Başkanı Adem Koç: Her görüşten isimler bizimle olacak

Ali Babacan’ın kurucusu olduğu Deva Partisi'nin Kocaeli Kurucu İl Başkanlığı görevini üstlenen Adem Koç, kent genelinde aktif olarak çalışan basın yayın organlarını ziyaret etmeye başladı. Ziyaretler kapsamında ilk olarak gazetemizi ziyaret eden Deva Partisi İl Başkanı Adem Koç, Kurucular Semih Taşveren, Orhan Sarısüleyman ve Basın Sorumlusu Alptekin Cevherli partinin Kocaeli ve 12 ilçedeki teşkilatlanma çalışmaları, Ali Babacan’ın Kocaeli programı, parti binasının yeri hakkında bilgiler verdi.

BARACK OBAMA’YI ÖRNEK VERDİ

ABD'nin eski başkanı Barack Obama’nın ‘Umudun Cesareti’ adlı kitabından örnek veren Başkan KOÇ, “Parti olarak yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Birbirimize değer vermemiz lazım. Vatanı sevmek için bir yere bağlı olmak lazım değil ki. ABD'nin eski başkanı Barack Obama’nın ‘Umudun Cesareti’ adlı kitabı vardı. O kitabı inceledikten sonra cesaretin mutlaka bir bedeli olduğunu düşündüm. Evet, cesaretin bedeli mutlaka var. Çünkü bütün kazanımları onlar yapıyor. Cesaretin bedeli iyi olacak” dedi.

YAKIN ZAMANDA EKİBİMİZİ AÇIKLAYACAĞIZ

Teşkilat çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Koç, “Vatanını seven insanları siyasi görüşlerine göre ayrıştırmanın doğru olmadığına inanıyorum. Ayrıştırma, ötekileştirme en tepede var. Fakat bu ayrıştırma, ötekileştirme halk tabanına indiğiniz zaman yok. 12 gündür teşkilatlandırma çalışmaları kapsamında halk tabanına baktığımızda partimize yoğun ilgi ve olumlu tepkiler aldığımızı gördüm. Doğru yolda olduğumuza inanıyorum.

SONA YAKLAŞTIK

Teşkilat yapılanmasına da bu konuda çok özen ediyoruz. Ve yakın zamanda da ekibimizi açıklayacağız. Oradaki yapılanmayı göreceksiniz. Sosyal demokrat kimlikten gelen, milliyetçi, muhafazakâr gibi her siyasi görüşten arkadaşlarımız var. Zaten genel merkezimizde bu konuda hassasiyet göstermemizi istiyor. Yapılanmamız bu şekilde gidiyor. Öyle olunca da vatandaşa, halka doğru açılımımız da öyle oluyor. Sona yaklaştık gibi” ifadelerine yer verdi.

ALİ BABACAN’IN KOCAELİ PROGRAMI

Ali Babacan’ın Kocaeli programı ve parti binasının yeri ile ilgili de bilgiler veren Deva Partisi Kocaeli Kurucu İl Başkanı Adem Koç, “Şu anda il binası ile ilgili araştırmalarımız devam ediyor. İzmit’te 5-6 tane belirlediğimiz noktamız var. Parti binasının gelecek vizyonuna ve misyonuna uygun çok dikkat ediyoruz. Mal sahipleriyle de görüşmelerimiz devam ediyor. İl binamızı açtıktan sonra açılış programı yapacağız. Genel Başkanımızı inşallah o zaman arz ediyoruz” dedi.

3 BÜYÜK İLÇE İZMİT- GEBZE-DARICA

Deva Partisi’nin il çalışmalarının ardından ilçe teşkilatlandırma çalışmalarından bahseden Orhan Sarısüleyman ise, “İl teşkilat çalışmalarının ardından ilçelerimizi oluşturacağız. İl yönetimi 30 kişiden oluşuyor. 3 büyük ilçemiz olan İzmit, Gebze ve Darıca’da 21 kişi olacak. Diğer ilçelerde ise 15 kişi olacak. Ardından da üyeler almaya başlayacağız. Şuanda gönüllülerimizle birlikte çalışmalarımızı yoğun bir tempoda sürdürmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/5004129/deva-partisi-il-baskani-adem-koc-her-gorusten-isimler-bizimle-olacak