İnternet alışverişinde neler dönüyormuş!

Ebru Maral Minareci
Ebru Maral Minareci

İnternet alışverişi hayatımıza hızlıca girdi. Özellikle pandemi sürecinde çok da işe yaradı. Milyonlarca firma var milyonlarca ürün. Gıdadan kıyafete, halıdan mobilyaya.

Bugün benim bahsedeceğim çok bilinen bir alışveriş sitesi. Amerika'da fark edilen bir sistemin aslında bizim ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülkede farklı bir pazarlama modeli yapıyor olması.

Tabi bu bir iddia ancak kuvvetli deliller var. Çocuk satışı yapıldığı, ürünlerin arka planında ürün adı altında kaçırılan, gasp edilen çocukların pazarlandığı bir sistemden bahsediliyor.

Öyle ki çocuklar hem cinsellik, hem organ mafyaları için hem de adrenalin salgısını bir çeşit gençlik aşısı gibi kullanan son derece zengin kişilere hizmet için satıldığı iddia ediliyor. Bu arada adres bilgileri, siparişte verilen  yaş grubuna kadar tüm  bilgiler de kaydoluyor. Bu şekilde çocukların tespit edildiği de iddialar arasında. 

Önümüzdeki süreçte mutlaka bu netleşecek. Kalbim böyle bir şeyin olmaması yönünde. Çünkü ne bünyem ne kalbim ne de ruhum kaldıramaz bu kadar büyük bir rezaleti. 

Bahçede oynayan çocuk, düğünde koşan çocuk kaçırılıp cinsel istismar edilip sonra da öldürülüp bir yerlere gömülüyor. Nasıl insanız biz. Ya da biz neyiz insan mıyız? Öldürülen, satılan, dövülen, ilişkiye girilen çocuklarımızdan ne istiyor bu adı insan denilen varlıklar?

Dünya önce içinde ki virüsü temizlemeli. Sapkınlık, sapıklık, sadistlik hat safhada. Bencillik ve egonun kurbanı insanlar. Çocuklara dokunan o kirli ellerin hepsi yansın kül olsun. 

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Ebru Maral Minareci tarafından kaleme alındı
https://www.bizimyaka.com/makale/5001916/ebru-maral-minareci/internet-alisverisinde-neler-donuyormus