Doktor Alper Gültekin'den anlamlı paylaşım

Koronavirüsle mücadelede etkin rol oynayan sağlık çalışanlarına ikramiye verileceği yönünde çıkan asılsız haberlere değinen Op. Dr. Alper Gültekin, şu ifadeleri kullandı; "Bir iki gündür sosyal medyada ve bazı kişilerin dilinde sağlık çalışanlarına bir maaş ikramiye verilsin gibi gereksiz maddi talepler dolaştığına üzülerek şahit oluyorum.

"ONURLU İNSANLARIZ"

Ülkemizin de etkilendiği bir küresel salgın ortamında,biz sağlık çalışanları mesai mefhumu gözetmeden fedakarca çalışıyoruz ve sonuna kadar da çalışacağız. Bu ortamda aklımıza ne para gelir ne de pul. Devletimizden böyle bir talep veya beklentimiz asla yoktur. Kaldı ki hepimiz böyle bir ortamda paranın lafını dahi etmeyecek kadar onurlu ve gururlu insanlarız. Bazı işler vardır ki karşılığı parayla ölçülmez, sağlık da bunların başında gelir.

"TEK BEKLENTİMİZ"

O nedenle, iyi niyetli dahi olsa bu ortamda sağlık çalışanlarını bu tür polemiklere lütfen kimse konu etmesin. Bizim tek beklentimiz hep birlikte bu zor günlerden bir an önce çıkabilmemiz için milletimizin kurallara uyması, mümkün olduğunca evlerinde oturması ve devletimizin uyarılarına harfiyen uymasıdır. Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi. Sağlıcakla evlerinizde kalın."

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/4082694/doktor-alper-gultekinden-anlamli-paylasim