Virüsü duyan markete koştu

Dün gece geç saatlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan duyuruda Korona virüsünün ülkemizde de tespit edildiği açıklandı. Virüs nedeni ile tedbirlerini artıran vatandaşlar özellikle maske ve dezenfektan ürünlerinde stok yapmaya başladı. Bazı ürünlerin fiyatında artış yaşanması ise tepkilere neden oldu.

ECZANEYE AKIN

Çin’de başlayıp 6 kıtaya yayılan ve çok sayıda insanı etkileyen Korona virüsünün ülkemizde erkek bir hastada tespiti üzerine vatandaşlar endişe duymaya başladı. Maske ve dezenfektan ürünlerine yoğun talebin görüldüğü eczanelerde stok sıkıntısının yanı sıra ürünlere normal fiyatın üzerinde olan artışlar da yansıdı.

RAFLAR BOŞALDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından vatandaşlar dezenfektan ürünlerinin yanı sıra marketlere de akın etti. Uzmanların kalabalık ortamlardan uzak durulması yönündeki uyarılarının ardından marketler, vatandaşların akınına uğradı. Özellikle gıda ürünlerinde yapılan stok, ürünlerde fiyat artışlarını da beraberinde getirdi. Yapılan fiyat artışları vatandaşın tepkisine neden olurken gıda ürünlerindeki yoğun talep nedeniyle marketlerde rafların boşaldığı görüldü.

MAKARNADA FIRSATÇILIK

Online alışveriş sitelerinde 6 liralık makarna 14,50 liradan satılmaya başlandı. Kolonya ve maske fiyatlarında yaşana fiyat artışları son olarak makarna satışlarında da görüldü. Normalde 6 lira olan iki paket makarnanın online alışveriş sitelerinde 14,50 liradan satıldığı görüldü. 

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3703653/virusu-duyan-markete-kostu