Aşkın, "AK Parti'de patron kim?"

İzmit Belediye Meclisi toplantısının tartışmaları devam ediyor. AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü yaptığı açıklamayla meclis toplantısında yaşanan gerilimin nedeninin Başkan Hürriyet olduğunu belirterek, “Diyelim ki, bize saygısı yok İl Başkanına da mı saygı duymuyor. Yoksa asıl niyeti patronun kim olduğunu göstermek miydi?” dedi. Bunun üzerine Ünlü'ye yanıt veren  CHP İzmit Belediye Meclis Üyesi Tuncay Aşkın, "Asıl AK Parti grubuna sormak lazım patronları kim? Grup başkanını konuşturmayan, herkesten ayrı seslerin çıktığı AK Parti grubunda patron kim? Mustafa Soydabaş mı, Hayrettin Ünlü mü, Muharrem Tutuş mu? Yoksa varlığı ile yolluğu belli olmayan AK Parti ilçe başkanı mı?" ifadelerini kullandı. 

"CHP'DE PATRONCULUK YOKTUR"

Ünlü’nün açıklamasının üzerine CHP İzmit Belediye Meclis Üyesi Tuncay Aşkın’dan jet yanıt geldi. Aşkın, AK Parti’de kimin patron olduğunu sorarak, “İzmit Belediye Meclis Üyeleri Hayrettin Ünlü ve Mustafa Soydabaş Cumhuriyet Halk Partisine laf atarak patron kim diyerek CHP’yi karıştırmaya çalışıyorlar. CHP’de patronculuk yoktur. CHP’de biat kültürü yoktur. CHP’de tam bir demokrasi kültürü vardır. Bu Türkiye’de de böyledir Kocaeli de de böyledir. CHP’de delegelerin oylarını alarak seçilmiş bir il başkanı vardır. Seçilmiş bir belediye başkanı vardır. Hepsinin yetki ve sorumlulukları bellidir" dedi.

"PATRON KİM?"

AK Partili meclis üyeleri biat kültüründen geldiği için CHP’deki patronu sorguluyorlar. Ama onlarda muhalefeti ve demokrasiyi öğrenecekler. Yavaş yavaş sindirerek bunu öğrenecekler.  Asıl AK Parti grubuna sormak lazım patronları kim. Grup başkanını konuşturmayan, herkesten ayrı seslerin çıktığı AK Parti grubunda patron kim? Mustafa Soydabaş mı, Hayrettin Ünlü mü, Muharrem Tutuş mu? Yoksa varlığı ile yolluğu belli olmayan AK Parti ilçe başkanı mı?” şeklinde konuştu.

 

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3693464/askin-ak-partide-patron-kim