Gölcük'ten Türk ordusuna destek

Gölcük Belediye Meclisi, Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı üyeleri ortak bir basın açıklaması yaparak Bahar Kalkanı Harekatı'nda görev yapan Türk ordusuna destek oldu. 

"ACIMIZ ÇOK BÜYÜK"

Gruplar adına ortak basın açıklamasını yapan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, şu ifadeleri kullandı; "Ülkemizin toprak bütünlüğünü korumak, bölgede gerginliği azaltmak ve göçü önleyerek bölgede yaşanan insanlık dramını bitirmek amacıyla Suriye İdlib bölgesinde olan Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait konvoya yapılan hain saldırıda, 36 kahraman askerimiz şehit edilmiş, 30 kahraman askerimiz yaralanmıştır. Acımız çok büyüktür. Bu alçak ve menfur saldırıyı Gölcüklü hemşehrilerimizin iradesinin tecelligahı olan Belediye Meclisi olarak, şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Başta İdlib şehitlerimiz olmak üzere; vatan, millet ve mukaddesatımız uğruna hayatını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağ olsun.

"İNANCIMIZ TAM"

İdlib'de, 6 Mayıs 2019'da başlayan ve artarak devam eden rejimin kara ve hava saldırıları sonucunda büyük bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Buna bağlı olarak, radikalleşme ve göç artmış, 1500 masum sivil hayatını kaybetmiş, 5 binden fazlası yaralanmış ve 1 milyon 335 bin kişi evlerini ve topraklarını terk etmek zorunda kalmıştır. Türk Ordusu; bölgede ateşkesin sağlanması, göçün önlenmesi ve akan kanın durdurulması ve bu suretle bölgeye barış, huzur ve istikrarın bir an önce getirilmesi ve ülkemizde yaşayan Suriyelilerin ülkelerine geri dönebilmelerini sağlamak amacıyla Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı Harekatı’ndan sonra, şimdi de; Bahar Kalkanı Harekatını düzenlemektedir. Allah’ın izniyle İdlip’te devam eden Bahar Kalkanı Harekatıyla da bayrağımıza ve vatanımıza yönelik tüm emperyalist planları berheva edeceğiz. Kahraman Türk Ordusu’nun Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kendisine verilen görevleri her zaman olduğu gibi, bundan sonra da üstün başarıyla gerçekleştireceğine olan inancımız tamdır.

"ASKERLERİMİZİ KORUSUN"

Bölgenin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan terör örgütlerinin ve rejimin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Bahar Kalkanı Operasyonu'nu Gölcük Belediye Meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Gölcük Belediye Meclisimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır. Allah, Ay Yıldız uğruna mücadele veren kahraman askerlerimizi korusun."

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3691906/golcukten-turk-ordusuna-destek