Genç Saadet, "Doğusuyla batısıyla Kudüs kırmızı çizgimizdir"

Genç Saadet Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcıları Hüseyin Mete ve Vahit Arık, ataması yeni yapılan başkanları Furkan Dursun Taş'ı ziyaret ederek Pazar günü saat 14.00'te İstanbul Yenikapı’da gerçekleşecek Büyük Kudüs Mitingi'ne dair konuştu. 

"HASSAS OLACAKLARINA İNANIYORUM"

İl binasında gerçekleştirilen ziyarette gündeme dair açıklamalarda bulunan Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Hüseyin Mete, "Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Elazığ'da meydana gelen deprem, Van'da gerçekleşen çığ ve aynı zamanda İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistten çıkan uçak hadiseleri neticesinde ölenlere bir kez daha Allah’tan rahmet yakınlarına sabır ve aynı zamanda yaralı vatandaşlarımıza da Allah’tan acil şifalar diliyorum. Ülke olarak bu sıkıntılı günlerden geçerken aynı zamanda coğrafyamızda kader ortağımız olan Filistin ise kendi topraklarından Amerika’nın sözde barış anlaşmasıyla atılmak istenmektedir. Bizler öncelikle Müslüman olarak kardeşlik vazifemizi yerine getirmek üzere Pazar günü saat 14.00'te İstanbul Yenikapı’da Büyük Kudüs Mitingi düzenleyeceğiz. İnşallah Kocaeli’den genç kardeşlerimiz hem kardeş olmanın bilinci hem de yaşanan bu zulme sessiz kalmamanın bilinciyle mitinge katılım konusunda hassas olacaklarına inanıyorum" dedi.

"İSPATLAYACAĞIZ"

Mete'nin ardından söz alan İl Gençlik Kolları Başkanı Furkan Dursun Taş, "Kocaeli gençliğinin Kudüs hassasiyetini bu mitinge katılım hususuyla bir kez daha ispatlayacağız. Bizler inanıyoruz ki zulüm ebedi olmayacak, kötülük elbet hüsrana uğrayacaktır. Kötülükleri hüsrana uğratmak için emin adımlarla ilerlediğimiz iktidar yürüyüşümüze Kızılcahamam'da düzenlenecek olan İl Gençlik Kolları Başkanlık Divanları Toplantısına da azami katılım sağlayarak bu minvalde çalışma ortaya koyacağız" şeklinde konuştu.

- Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.bizimyaka.com/haber/3637621/genc-saadet-dogusuyla-batisiyla-kudus-kirmizi-cizgimizdir